Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladá žena sdělila téměř neznámému muži osobní údaje. Ten si pak prohlížel její poštu

  • Ostrava,

V Regionálních zprávách vás často upozorňujeme na nebezpečí, které na vás číhají v kyberprostoru, tedy na sociálních sítích nebo kdekoliv na internetu. Jak se dají lehce zneužít osobní údaje se přesvědčila mladí žena z Ostravy, která dala hesla téměř neznámému muži a on se pak naboural do jejich účtů.

Mladou ženu z Ostravy oslovil muž, se kterým se téměř neznala, že na erotických stránkách našel její fotografie. Zároveň ji nabídl pomoc. Prý zajistí že fotografie budou vymazány a dal ji číslo na údajného odborníka. Číslo bylo ale na něj. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Mladý podvodník se měl „nabourat“ na sociální účty od ženy, které celé zkontroloval. Následně měl přes NICK ŽENY napsat několik vzkazů jejím přátelům. Vzhledem k tomu, že poškozená měla stejná hesla do všech účtů na internetu, měl se ji pachatel nabourat i do mailové adresy."

Muž se tak doslova přehrabával v její poště a na některé maily dokonce i jejím jménem odpovídal. Pak změnil přístupová hesla a to ho samozřejmě prozradilo. Žena vše oznámila na policii. V této souvislosti policisté znovu varují, aby lidé byli při pohybu na internetu opatrní. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tímto bychom chtěli doporučit veřejnosti, aby byla obezřetná při vytváření svých účtů či hesel zřízené nejen na internetu. Nepoužívejte jedno heslo do více účtů. Nesdělujte své údaje jiným osobám, byť je můžete považovat za přátelé, tím budete minimalizovat možnost nabourání se do svého soukromí. Chraňte sami sebe a předcházejte tak problémům."

Policisté zjistili, že 25letý mladík už jednou podobný skutek spáchal a byl za něj i odsouzen. Znovu ho tedy obvinili z přečinu neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací, za což mu nyní hrozí 3 roky vězení. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy