Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malého chlapce srazilo v Ostravě auto. Přebíhal velmi rušnou silnici bez přechodu pro chodce

  • Ostrava,

V Ostravě se stala děsivá nehoda, při které byl sražen malý chlapec. Bohužel se stala na takovém místě, že řidič auta neměl šanci zareagovat. Podle odborníků je proto velmi důležitá prevence, aby už malé děti věděli, jak a kde se smí přecházet silnice.

Pokud znáte Ostravu, asi víte, kde je v Přívoze na Mariánskohorské tzv. myší díra. Právě tam se odehrála hrozivě vypadající nehoda. Asi budete souhlasit, že toto místo není vhodné k přebíhání, ale jak vidíte na záběrech palubní kamery protijedoucího vozu, přesně to se stalo. Šestiletý hoch se rozhodl, že cestu přeběhne. Chyběl mu ale asi metr, aby to stihl.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Chlapec byl při příjezdu zdravotníků při vědomí, utrpěl středně těžké poranění dolní končetiny. Posádka ho předala k dalšímu ošetření do Fakultní nemocnice Ostrava-Poruba."

Vyšetřování průběhu nehody nebylo složité. Policisté získali několik videozáznamů, včetně záběru přímo z vozidla, které chlapce srazilo. Viník byl tedy jasný. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Nezletilý chlapec přebíhal komunikaci mimo vyznačený přechod pro chodce, kde ho srazilo projíždějící vozidlo. Vzhledem k věku pravděpodobného viníka, což je v tomto případě nezletilý chlapec, bude daná věc odložena."

Pavel Blahut, krajský koordinátor BESIP pro MSK: "Řidič v podstatě neměl žádnou šanci reagovat. Nikdo by nepředpokládal, že se zleva, přes jízdní pruh, ve kterém plynule projíždějí auta, bude ve vozovce vyskytovat nějaký chodec."

Jedinou možností, jak ochránit děti a malé školáky před podobnými nástrahami silničního provozu je prevence. Nejdůležitější roli v těchto případech musejí mít rodiče, ale pomáhají jim i učitelé ve školách a školkách a ve svých projektech se na děti zaměřuje i BESIP. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy