Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé vzali kadeřnictví útokem. Kdo se neobjednal, neměl šanci

  • Ostrava,

V pondělí se otevřely provozovny péče o tělo a tedy hlavně kadeřnictví a holičství. Kdo ze zákazníků nebyl dopředu objednaný, neměl šanci a složité to bude minimálně po tento týden. V Barber Shopu Alessandro v Ostravě byli na nápor připraveni a některým klientům dělali i testy.

Už od rána byla v Barber Shopu Alessandro v Ostravě - Zábřehu všechna holičská křesla obsazená. Cvakaly nůžky, bzučely strojky a samozřejmě nechyběla ani hudba a dobrá nálada. Vždyť po téměř 5 měsících bylo znovu otevřeno. 

Simon, holič: "Těšil jsme se strašně moc, pro každého, kdo miluje svou práci, to je nejvíc."
klient Barber shopu Alessandro: "Konečně a doufám, že už to nezavřou."
klient Barber shopu Alessandro: "Já jsme se taky moc těšil protože mi už zrušili několik objednávek."

Zatímco při minulém rozvolnění byly povinné štíty a roušky, nyní stačí respirátor, ale novinkou jsou platné testy na covid. Pokud ale test nemáte, jsou u Alessandra připraveni vám ho udělat. 

Alessandro, majitel Barber shopu Alessandro: "Jsme vybaveni vším, co máme mít. Takže dýchací cesty, máme testy pro klienty, kontrolujeme jestli mají udělaný PCR test nebo jsou očkovaní, zapisujeme si je."

Podle holičů byly lockdowny rozdílné. Zatímco při prvním byla práce tzv. na černo spíše výjimkou, nyní stříhali buď doma nebo u klientů asi všichni. Dotace, které dostávali od státu a měst, by je neuživily.

Alessandro, majitel Barber shopu: "Všichni holiči si museli nějak pomoc, protože ty kompenzační bonusy nebyly takové, aby se z nich dalo vyžít." 

Kadeřnice i holiči nyní doufají, že už zavírat nebudou muset a že brzy nebudou potřeba ani testy a roušky. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy