Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior, který ubodal v Bělském lese přítelkyni, se ke všemu přiznal. Dostal nejnižší možný trest

  • Ostrava,

Další vrah v seniorském věku stanul před senátem Krajského sudu v Ostravě. Jde o muže, který vystřelovacím nožem ubodal v Bělském lese ze žárlivosti svou přítelkyni. Obžalovaný se ke všemu přiznal, což umožnilo rychlé vynesení rozsudku. Za mřížemi by měl strávit 15 let.

Asi nikdo by 65letého muže z Ostravy-Hrušova, který bez berle neudělá ani krok, netipoval na vraha. A přece loni v červenci vraždu spáchal. V Bělském lese chladnokrevně ubodal svou přítelkyni vystřelovacím nožem. Zasadil ji celkem 8 bodných ran a z pořezaných rukou je jasné, že se urputně bránila. 

státní zástupkyně: "Velkou intenzitou síly jí i přes aktivní sebeobranu zasadil do oblasti hrudníku, zad a končetin celkem 8 bodných, bodnořezných a řezných ran."

Obžalovaný k činu nevypovídal, pouze prohlásil, že všeho lituje a že se to nemělo stát. Prý měl přítelkyni rád. Ke všemu se přiznal a za tzv. prohlášení viny očekával nižší trest.

obžalovaný: "Cítím se být vinen v plném rozsahu."
Veronika Ralevská, mluvčí krajského soudu Ostrava: "V případě prokázání viny hrozí obžalovanému 15 - 20 let vězení, popřípadě výjimečný trest." 

Žalobkyně připomněla, že obžalovaný už byl za přípravu vraždy odsouzen před více než 40 lety. Nicméně skutečně přihlédla k dohodě, což hlavní líčení značně zjednodušilo a navrhla mu trest na spodní hranici. S návrhem se ztotožnil i senát soudu a poslal muže za mříže na 15 let. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy