Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kvůli zdražování odmítají firmy stavět za vysoutěžené ceny. V Ostravě se problém týká parkovacího domu a sportovní haly

  • Ostrava,

Ostrava hledá firmy, které postaví parkovací dům u nemocnice a sportovní halu v Třebovicích. Společnosti, které zvítězily v tendru nedokáží dodržet nabídnutou cenu a odstoupily. Stavební materiály totiž natolik zdražily, že cena bude mnohem vyšší, než před pár měsíci.

Ostrava musí řešit dopady zvyšujících se cen stavebních materiálů, které následně prodražují náklady na stavby. Někteří dodavatelé odříkají zakázky nebo se zvýšené náklady snaží zahrnout do takzvaných víceprací. Město ale musí postupovat přesně podle zákona.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Kvůli koronaviru vypadly dodávky některých materiálů a v důsledku teď extrémně roste jejich cena. Týká se to například oceli, dřeva nebo zateplovacích materiálů."

V Ostravě se tento problém dotknul dvou projektů. Sedmipatrového parkovacího domu pro 460 vozidel, který se má od letošního roku stavět u městské nemocnice Fifejdy a také sportovní haly za 110 milionů korun v Třebovicích.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Postupujeme normálně logicky, že oslovíme dodavatele další v řadě."

V případě parkovacího domu už zakázku odmítla i druhá firma v pořadí. Je tedy možné, že bude vypsáno nové výběrové řízení na dodavatele a stavba bude dražší. Dalších plánovaných staveb by se tímto způsobem zdražování dotknout nemělo. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy