Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladík oloupil v jednom dni 2 lidi. Po třech měsících trestní odpovědnosti je za mřížemi

  • Ostrava,

Pouhé tři měsíce vydržel mladík z Ostravy sekat dobrotu poté, co dosáhl trestní odpovědnosti, tedy patnácti let. V minulém týdnu během asi 3 hodin přepadl a brutálně zmlátil dva lidi. Kriminalisté ho naštěstí rychle dopadli a nyní už se z vězení hned tak nedostane. V minulosti už jako mladistvý spáchal několik loupeží, ale vždy byl pouze vrácen do výchovného ústavu.

Petra Ščuku z Ostravy jsme vám představili už ve 13letech, kdy oloupil v Ostravě školáka, pak ještě strhl ženě náušnice a za pár týdnů pobodal a oloupil další ženu. Vždy na útěky z výchovného ústavu. Pak byl ale umístěn do ústavu v Polance, kde už není tak snadné utéct a byl chvíli klid. Jenže na začátku prázdnin utekl z vycházky a několik týdnů se skrýval. Vědět dal o sobě 24. srpna, kdy během chvíle oloupil dva lidi. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V úterý 24. srpna 2021 jsme přijali hned tři trestní oznámení, které spojoval, jak se později ukázalo jeden pachatel. Dvě oznámení spočívaly v loupežném přepadení v Ostravě – Mariánských Horách a v centru Ostravy a třetí pak byl pokus vloupání do pokladny charitativní sbírky. V obou případech si měl pachatel vybrat snadné cíle."

První oloupený byl roznašeč reklamních letáků, kterému vzal 2 tisíce korun. Pak šel do nákupního centra Karolina, kde se snažil marně vykrást charitativní kasičku. Pak se vrhl na invalidního muže, shodil ho na zem a několikrát mu dupnul na hlavu. Na záběrech vidíte jak ho pronásleduje těsně před napadením. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Kriminalisté z 1. oddělení obecné kriminality vytěžili kamerový systém, podle kterého následně poznali možného pachatele. Okamžitá spolupráce s kriminalisty z Mariánských Hor je dovedla k přesvědčení, že i brzkou ranní loupež v Mariánských Horách má mít na svědomí právě ztotožněný mladík."

Ještě tentýž den ho policisté dopadli. Ukázalo se že už má 3 měsíce 15 let a tak zažádali soud o vazbu. Ten vyhověl. 

Dalibor Zecha, soudce Okresního soudu v Ostravě: "Soud mladistvého podezřelého vzal do vazby poté, co u něj shledal všechny tři vazební důvody, tedy že by se mohl skrývat před trestním řízením, ovlivňovat svědky, případně by mohl opakovat protiprávní činnost." 

Trestní rejstřík 15letého Petra Ščuky je neuvěřitelný. Už v 10 letech propíchal gumy 25 vozidlům, kradl a od 13 už také loupil. Nejčastější provinění je maření úředního rozhodnutí, kdy v několika desítkách případů utekl z výchovného ústavu. Nyní mu hrozí 5 let vězení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy