Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravští strážníci vyrazili do ulic sbírat infekční materiál, za víkend našli 230 injekčních stříkaček a jehel

  • Ostrava,

Ostravští strážníci o víkendu čistili město od infekčního materiálu. Zaměřili se na použité injekční stříkačky a jehly. Podle mluvčího Jindřicha Machů se podařilo najít 230 stříkaček a jehel, které tak zmizely z ostravských ulic. Šlo o preventivní akci, strážníci sbírají infekční materiál, který může ohrozit především děti nebo domácí zvířata, celý rok.

Parky, hřiště, průchody, zákoutí opuštěných objektů či domovní výklenky. Tato místa neušla důkladné víkendové kontrole strážníků. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Do akce se přímo zapojilo 67 strážníků. V Ostravě tak bylo za víkend nalezeno a bezpečně odstraněné celkem 230 injekčních stříkaček a jehel. Sběrem jehel se ostravští strážníci zabývají celoročně v rámci běžné hlídkové činnosti, ale i při cílených opatřeních." 

Vloni strážníci na území Ostravy sesbírali celkem 3696 injekčních stříkaček a jehel. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Od začátku letošního roku to pak bylo celkem 2577 kusů. Náležitou pozornost této problematice věnují strážníci také v rámci preventivních besed v mateřských a základních školách. A prevence se vyplácí. Městská policie Ostrava eviduje řadu případů, kdy strážníkům odhozené stříkačky a jehly nahlásily právě samotné děti."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy