Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výstavba parkovacího domu u MNO začne v říjnu. Ostrava se dohodla s firmou GEOSAN

  • Ostrava,

Z ostravského magistrátu přišla dobrá zpráva. Vedení města se podařilo dohodnout se stavební firmou Geosan na vybudování parkovacího domu u městské nemocnice. Společnosti, které se umístily ve veřejné soutěži na prvních dvou místech totiž odmítly podepsat smlouvu kvůli nárůstu cen stavebních materiálů.

Nárůst ceny stavebních materiálů způsobil Ostravě problém s výstavbou parkovacího domu Městské nemocnice Ostrava. Firma, která nabídla nejnižší cenu a zakázku vyhrála, od smlouvy odstoupila a ani druhá společnost v pořadí nebyla schopná původní cenu dodržet. Magistrát tedy udělal poslední pokus a oslovil firmu Geosan, která byla ve veřejné soutěži třetí. Ta nabídku přijala.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Parkovací dům bude náročnou stavbou, která potrvá přes dva roky, jedná se však o stavbu důležitou, která přinese parkovací kapacity nejen pro návštěvníky nemocnice, ale také např. náhradu za parkování v místě, kde se brzy začne stavět vědecká knihovna Černá kostka. Zahájení stavby se oproti našemu předpokladu posunulo o čtyři měsíce, důvodem jsou problémy na stavebním trhu v důsledku pandemie covid, které se odrazily v neschopnosti některých firem zakázku dle své původní nabídky realizovat. Jsme proto rádi, že se smlouvu nakonec podařilo podepsat se společností Geosan Group a práce mohou začít.“

Objekt se sedmi patry bude sloužit k parkování zaměstnancům i veřejnosti, stávající kapacita původního parkoviště se zvýší na čtyřnásobek. V přízemí objektu bude lékárna, obchodní prostory i technické zázemí.

Vlasta Končelová, PR manager Geosan Group: "Těší nás, že jsme zakázku nabídli právě proto, že podstatnou část projektu budeme realizovat vlastními kapacitami. V dodávce monolitické konstrukce patříme mezi 5 největších dodavatelů v České republice. Vzhledem k situaci na stavebním trhu nás trápí cena oceli, ale je nás, abychom si s tímto probléme poradili."

Podzemní patra budou sloužit k parkování zaměstnanců nemocnice, nadzemní patra pro veřejnost. Dále budou v parkovacím domě místa pro 54 jízdních kol. Vybaven bude pokročilým automatickým odbavovacím systémem. Město za jeho výstavbu zaplatí 429,4 milionu korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy