Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Architekti představili nový návrh mrakodrapu v Ostravě. Zastupitelstvo musí schválit novou smlouvu

  • Ostrava,

Ve středu představili architekti ostravským zastupitelům nový návrh největšího mrakodrapu v České republice, který bude stát uprostřed města. Ze dvou budov zůstala jedna ve tvaru písmene X. Kvůli lepšímu začlenění stavby do ulic města musí vedení magistrátu schválit novou smlouvu.

Přesýpací hodiny v polovině otočené o 90 stupňů. Tak by se dal jednoduše popsat tvar nového návrhu mrakodrapu, který ve středu prezentovali architekti ostravským zastupitelům. Od původního návrhu se ten nový značně liší. 

Michal Krištof, architekt: "Ta změna je vlastně kontinuálním evolučním postupem v rámci normálního běžného navrhování."

235 metrů vysoký mrakodrap nebude sloužit jen k bydlení, ale vzhledem k poloze v centru města, má další ambice. 

Martin Křivánek, architekt: "Mohou tam být výstavy, koncerty, je tam šest pater kanceláří, nad nimi máme čtyři patra hotelu, nad hotelem je patro s restaurací a kongresovými sály a pak už začíná samotná rezidence, která je uprostřed protnuta SPA s wellness." 

Zastupitelstvo muselo také schválit změnu ve smlouvě. Architekti se rozhodli stavbu lépe začlenit do okolního území a k tomu potřebují více místa. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Já považuju za velký přínos, že ten návrh pracuje s okolním veřejným prostorem a napojuje Frýdlantské mosty přímo k tomu objektu." 

Zastupitelstvo ještě musí schválit novou smlouvu se změnami. Pak začne projektování a v roce 2022 samotná stavba. Mrakodrap by měl stát v roce 2028. Náklady jsou odhadovány na dvě a půl miliardy korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy