Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava hledá investora pro území "Rezidence Stodolní." Pozemek je v centru města

  • Ostrava,

Ostrava nabízí k prodeji velmi lukrativní území v samém centru města v lokalitě Stodolní ulice. Jde o pozemky, na kterých je několik budov, které je nutné rekonstruovat a co nejlépe napojit na své okolí. Území navazuje na lokalitu historických Jatek.

Celkem 3747 metrů čtverečních v centru města - to je plocha, kterou Ostrava nabízí k prodeji investorům. Plocha je z velké části zastavěna celkem pěti objekty, kterou jsou ale ve špatném stavu a je nutná jejich rekonstrukce. Oblast je ohraničena ulicemi Porážková, Stodolní a Masná. 

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: „Budovy, které jsou součástí nabízených ploch, jsou ve špatném technickém stavu a bez jakéhokoliv využití. Z průběžných jednání s investory o toto území registrujeme zájem, vyhlášením záměru prodeje tak otevíráme možnost investorům podat oficiální nabídky."

Komplex nemovitostí „Rezidence Stodolní“ je v památkové zóně a byla postavena kolem roku 1928. Město oblast postupně rekonstruuje a dostavuje s cílem vytvoření nové funkční čtvrti.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Kromě samotných regulačních podmínek, které zpracovala MAPPA, bude pro nás klíčová celková smysluplnost záměru a jeho synergie s okolím, které prochází významnou proměnou. Podmínky výzvy z hlediska požadovaných funkcí jsme záměrně nastavili poměrně volně tak, abychom investory předem neomezovali v přemýšlení o podobě a náplni jejich návrhů."

Každý zájemce musí představit své plány na využití celé lokality a její napojení na okolí. Architekti musejí také počítat s lávkou pro pěší a cyklisty, která povede nad Místeckou ulicí. Minimální cena je necelých 24 milionů korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy