Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Memoriál Michala Pětroše pomáhá hospicu Ondrášek. Sportovci už poslali miliony korun

  • Ostrava,

V Ostravě - Hošťálkovicích se uskutečnil další ročník populárního běžeckého závodu - Memoriálu Michala Pětroše. I když jde o běžecký závod, více než o výsledky, jde o dobrou věc. Veškeré peníze ze startovného totiž pořadatelé dávají Mobilnímu hospicu Ondrášek.

Už po desáté se vydali do terénu v okolí Ostravy - Hošťálkovic tři stovky běžců, aby poměřili síly na trati Memoriálu Michala Pětroše. Na výběr je vždy ze dvou tras. Delší má 9 a kratší 5 kilometrů. 

David Koudelka, ředitel závodu: "Závod se pořádá na památku našeho kamaráda doktora Michala Pětroše, gynekologa, který zemřel na zákeřnou nemoc a v jeho posledních chvílích se o něj starali i zaměstnanci Mobilního hospicu Ondrášek."

Většina sportovců nejde ani tak závodit, jako se spíš zúčastnit a přispět tak na charitu. To ale neznamená, že by se nějak šetřili a často se bojovalo do posledního dechu. 

anketa, účastníci memoriálu: 

"Já to beru tak, že je tady opravdu ta atmosféra to primární. Já tady mám i děti a i ty tady mají program." 

"Já jsem lékař a spolupráce s mobilním hospicem je pro mně strašně důležitá. Jsem ráda, že to můžeme dělat."

V letošním roce se na startovném vybralo přes 300 tisíc korun a všechny peníze poputují, jako každý rok, do Mobilního hospicu Ondrášek. 

Bronislava Husovská, ředitelka Mobilního hospicu Ondrášek: "Tato akce byla taková první akce, která nás podporovala a strašně nám to pomáhá. Je už to taková tradice. Už tady nejde jen o to, že nás podpoří finančně, ale že nás podpoří příznivci, že fandí naší práci a podporují nás."  

Za deset let, kdy už se tento memoriál běhá, vybrali pořadatelé pro hospic úctyhodné 2 miliony 800 tisíc korun. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy