Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vytržený trezor ze zdi, elektronika, cigarety, či kosmetika. Jeden hlídal, druhý kradl

  • Ostrava,

Téměř dva měsíce unikali spravedlnosti. Nakonec dvojici mužů ve věku 41 a 47 let odhalily zajištěné stopy a kamerové záznamy. V centru Ostravy se vloupali do restaurace, trafiky, herny a brali na co přišli. Kradli také kosmetiku v obchodě. Celkově zlodějům napočítali kriminalisté škodu za více než 185 tisíc korun.

vloupání do stánku rychlého občerstvení; zdroj videa: Policie ČR

Jeden z prvních společných případů je krádež zboží v lékárně, která sídlí v nákupním centru v Ostravě. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Starší muž měl stínit svým tělem a krýt kamaráda, který bez povšimnutí vniknul do skleněné vitríny, ze které měl brát vystavenou kosmetiku za více jak 8.000,- Kč. Poté oba z místa nepozorovaně odešli."

Dále policisté zjistili, že se muži společně vloupali do restaurace, trafiky, ale také do herny. Starší muž vždy hlídal okolí a mladší mezi tím prohledával zázemí objektů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Brát měl vše, co našel, například peníze, cigarety, telefon, ale i tablet. V herně měl dokonce ze zdi vytrhnout dva trezory, přičemž odcizit se mu zřejmě kvůli rozměrům podařil jen jeden z nich. Podle výslechu poškozené firmy v trezoru bylo uloženo 27.000,- Kč."

V neposlední řadě má dvojice mužů na svědomí vloupání do prodejny bezlepkových potravin. Způsob byl úplně stejný, jako v předchozích případech. Starší z mužů hlídal a jeho komplic násilně vnikl do prodejny.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Z té měl odcizit přenosný trezor, ve kterém byla finanční hotovost přes 85.000,- Kč. Celkem svým společným jednáním způsobili škodu za více jak 150.000,- Kč.

Z výpovědí obou mužů vyplynulo, že se měli v šesti případech domluvit, vše naplánovat a poté konat. Kriminalistům se dále podařilo odhalit i čtyři případy, kterých se měl mladší z mužů dopustit sám.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Jeden z případů je například vloupání do stánku rychlého občerstvení v centru Ostravy. Po násilném vytlačením okna vnikl do prodejny, kde měl prohledat pokladnu, která byla však prázdná. Proto z místa činu utekl bez lupu. Větší „štěstí“ měl o dva dny později. Opět násilně vnikl do prodejny potravin, kde měl odcizit dvě plastové přepravky a cigarety v hodnotě 35.000,- Kč."

Vloupání do prodejny rychlého občerstvení zachycuje i videozáznam, který policie zveřejnila.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 1. oddělení obecné kriminality v Ostravě v těchto dnech zahájil trestní stíhání dvou mužů (41, 47 let) a obvinil je ze spáchání přečinů krádeže a poškození cizí věci. V případě prokázání viny hrozí mužům až pětileté vězení."

Ke krádežím se oba muži doznali, s kriminalisty spolupracovali a při výslechu uvedli, že si peníze měli rozdělit a použít každý pro svou potřebu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy