Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: 15letý mladík ukradl dobročinnou pokladničku na hlavním nádraží v Ostravě, dopadli ho strážníci

  • Ostrava,

Ostravští strážníci v pondělí krátce po desáté hodině dopoledne dopadli 15letého mladíka, který v prostorách hlavního nádraží v Přívozu ukradl pokladničku se sbírkou na pomoc válečným veteránům. V tu chvíli v ní bylo 250 korun. Mladíka začal pronásledovat pracovník bezpečnostní služby, kterému brzy pomohli strážníci. S pouty byl předveden na služebnu policie.

video: MP Ostrava

Mladík využil krátkého okamžiku a s dobročinnou pokladničkou utekl. Spolu s pracovníkem bezpečnostní služby, který si mladíka nejprve nevšiml, jej začala pronásledovat i hlídka strážníků.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Na zloděje upozornil strážníky pracovník bezpečnostní agentury, který prvotně mladého zloděje pronásledoval. Mladík nedbal jeho výzev k zastavení a nedbal rovněž ani následných zákonných výzev strážníků. Strážníci proto započali utíkajícího mladíka pronásledovat. Díky dobré fyzické kondici a dobré místní znalosti se jim podařilo pronásledovaného mladíka během chvíle dostihnout."
Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Vzhledem k tomu, že se později zjištěný 15letý mladík snažil strážníkům opakovaně z místa utéct, bylo nutné použít donucovacích prostředků. S přiloženými pouty na rukou tak byl „neklidný“ mladík předveden na služebnu Policie České republiky ke zjištění totožnosti." 

Podle mluvčího strážníků se incidentem bude zabývat příslušný správní orgán, ale i orgán sociálně právní ochrany dítěte.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy