Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nájemník duchapřítomně zamknul zloděje ve sklepě. Jeden ze dvou chmatáků je v Ostravě známá firma

  • Ostrava,

Díky duchapřítomnosti nájemníka byli v Ostravě dopadeni dva zloději. Muž je vyrušil ve sklepě a protože se mu zdáli podezřelí, jednoduše za nimi zamknul dveře a přivolal policii. Ukázalo se, že jde o dva recidivisty.

Dva zloději vnikli do panelového domu na Výstavní ulici v Mariánských Horách. Vytipovali se sklepní kóje, které se stávají terčem chmatáků poměrně často. V tomto případě si ale jeden z nájemníků všiml podezřelého světla a tak se šel podívat, co se ve sklepě děje. Rychle pochopil, co se děje a ukázkově zareagoval

nájemník: "Přede mnou na lavičce seděl jeden, druhý seděl na židli. Já jsem si periferně všiml, že jsou obě ty kóje otevřeny. Zeptal jsem se jich, co tu dělají a oni řekli, že čekají na drogy. V tu chvíli jsme se otočil, zamknul jsem dveře a šel jsem volat policii." 

Zloději se pokoušeli z vězení uprchnout malým sklepním oknem, ale to chránila mříž, takže jen bezmocně čekali na policii. Ještě se rychle snažili zmést stopy a vylomené zámky vrátili zpět. Zkušené policisty ale neošálili.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "I přesto, že se pachatelé na místě snažili zahladit stopy a vypáčené zámky se měli pokusit vrátit zpět s tím, že se ničeho nedopustili, nebylo jim to nic platné. Policisté z místní znalosti věděli, že se jedná o muže (23 a 28 let), kteří už mají s policií zkušenosti. Následně je předali kolegům z kriminální služby z Ostravy Přívozu, kde už na ně měli spadeno."

Zloději mají 23 a 28 let. Mladšího soudce poslal do vazby, protože má na svědomí celkem 10 podobných vloupání do různých objektů po Přívoze a v centru. Specializoval se hlavně právě na sklepy.   

Nahlásit chybu


K tématu
BTC servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail