Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce v roce 2022 investovat nejvíce v historii. Rozpočet je přesto vyrovnaný

  • Ostrava,

Ostravské zastupitelstvo schválilo rozpočet, díky kterému čekají město v roce 2022 historicky nejvyšší investice. Nejvíce peněz půjde stejně jako letos do vodárenské a kanalizační infrastruktury a další investice se budou týkat i významných rekonstrukcí či staveb.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Návrh rozpočtu pro rok 2022 předpokládá, že město bude hospodařit s celkem 12, 3 miliardami korun, což je o 2, 4 miliardy více, než činil schválený rozpočet na rok předchozí. Je to historicky největší rozpočet v historii tohoto města." 

Z daní bude mít Ostrava 8,4 miliardy korun, což je o asi 900 milionů více, než v předchozím roce. Rozpočet je přesto vyrovnaný. Bude dokryt především z úspor z předchozích let. Historicky nejvyšší budou v příštím roce i investice.

Zuzana Bajgarová, náměstkyně primátora Ostravy: "Celkově se jedná o sumu 4 miliardy 400 milionů korun. Vidíte nárůst o 1,9 miliardy proti předchozímu roku." 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Největší položkou tvoří investice do vodohospodářské a kanalizační infrastruktury, hodně se bude investovat v městské nemocnici, začínáme přestavbu Domova Korýtko za půl miliardy, dokončujeme Jatka, chceme zahájit stavbu koncertní haly." 

Nově je také v rozpočtu počítáno s příjmy za uložení odpadů a také se navyšují příjmy z daně z hazardu, protože hazard neklesá, ale pouze se přesunul do jiných forem.  

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail