Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté bojovali o život muže po kolapsu. Podařilo se jim obnovit srdeční činnost

  • Ostrava,

Ostravští strážníci znovu prokázali dobrý výcvik, když společně s dopravními policisty bojovali o život muže, který na ulici zkolaboval. Po chvíli se jim podařilo obnovit srdeční činnost. Zdravotníci pak muže v kritickém stavu převezli do nemocnice.

Hlídka strážníků byla vyslána do Ostravy - Mariánských Hor, kde na chodníku na ulici V zátiší  ležel muž. Zdánlivě banální výjezd se ale rychle změnil v náročný boj o záchranu života. Když totiž muže prohlédli, zjistili, že nedýchá. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po příjezdu na místo strážníci zjistili na břiše ležícího muže. Po jeho přetočení na záda hlídka zjistila, že muž má promodralé rty a tvář, nereaguje na jakékoliv podněty. Strážníci rovněž zjistili, že muž nedýchá a má srdeční zástavu. Po zjištění těchto skutečností strážníci ihned započali s nepřímou masáží srdce, ve které se vzájemně střídali."

Po chvíli se k nim přidali i dopravní policisté, kteří jeli kolem a měli k dispozici i defibrilátor. 

Strážníci s policisty se střídali v masáži srdce až do příjezdu zdravotníků, kteří 64letého pacienta přebrali a pokračovali v resuscitaci.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "Policisté a městští policisté správně zahájili nepřímou srdeční masáž a poskytování základní první pomoci. V rozšířené resuscitaci pak pokračovala přivolaná posádka zdravotnické záchranné služby a po podání léků a za použití přístrojové techniky se po dvaceti minutách podařilo obnovit srdeční činnost postiženého." 

I když se podařilo obnovit srdeční činnost, záchranná služba pacienta předávala zdravotníkům na urgentním příjmu Městské nemocnice Ostrava v kritickém stavu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy