Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V porodnici vítkovické nemocnice se loni narodilo 1 460 dětí

  • Ostrava,

V roce 2021 přišlo v porodnici vítkovické nemocnice na svět 703 holčiček a 757 chlapců. To je v rámci českých soukromých porodnic dlouhodobě nejvyšší počet. Maminky na porodnici nejvíce oceňují vstřícný personál, příjemné moderní prostředí, matriku přímo na oddělení a nově i bezplatné vyšetření deficitu imunity miminek nebo změny v nabídce stravy.

Vítkovická nemocnice oslavila v loňském roce 100 let od svého založení. Za celý rok se v ní narodilo 1 460 dětí.

Ivana Lukáčová, primářka gynekologicko-porodnického oddělení: "V létě 2021 jsme oslavili 100 let od založení vítkovické porodnice, uspořádali jsme výstavu historických fotografií a sérii online vysílání o porodu a péči o novorozence. Novinkou je možnost vyšetření buněčné i protilátkové imunity novorozence a vyšetření k vyloučení spinální muskulární atrofie. Tato vyšetření nabízí neonatologické oddělení pro děti narozené v naší porodnici zdarma. V průběhu roku se podařilo zrekonstruovat prostory pro těhotenské kurzy, které probíhají pod vedením našich zkušených porodních asistentek, a to i v době covidové. Ke snížení rizika nákazy covid- 19 maminky zdarma testujeme antigenními testy před začátkem každé lekce kurzu."

Oblíbenou službou porodnice je od roku 2020 předání rodného listu novorozence na detašovaném pracovišti matriky přímo v porodnici. Rodiče tak získají rodný list miminka bez zdržení na úřadech. Ženám na oddělení šestinedělí se také od léta 2021 nabízí možnost bohaté snídaně formou švédských stolů, vegetariánské pokrmy či výběr ze tří druhů obědů dle chuti. Mimo to si maminky pochvalují nadstandardní pokoje, které disponují širokým vybavením a plným komfortem.

Petra Chromková, staniční sestra porodního sálu: ",V roce 2021 přišlo ve vítkovické porodnici na svět celkem 1460 dětí. Narodilo se 703 děvčátek a 757 chlapců. Nejčastější dívčí jména byla Eliška Ema a Sofie, mezi chlapci vedl Jakub, Tomáš a Matyáš. Z méně obvyklých jmen vybrali rodiče Yunu, Taru či Rivu a Jasona, Leona či Leviho. Posledním miminkem roku 2021 narozeným ve vítkovické porodnici byl Dominik, který se narodil 31.12. v 17:25. První děťátko roku 2022 se jmenuje Matyáš, na svět přišel 1.1.2022 ve 3:09 hodin."

Porodnice vítkovické nemocnice je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, tedy nemocnice přátelská k dětem. Rodičkám nabízí samostatné porodní pokoje s vlastním sociálním zařízením i možnost přítomnosti otce či jiného doprovodu u porodu, a to i u císařského řezu. Po porodu je samozřejmostí bonding a dotepání pupečníku. Nemocnice také poskytuje komplexní služby pro těhotné před porodem, provozuje laktační poradnu.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail