Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce na sebe částečně vzít dopady zdražování. Jízdné se zatím zvyšovat nebude

  • Ostrava,

Máme pro vás dobrou zprávu z ostravského magistrátu. Hospodaření je natolik dobré, že umožňuje, aby současné zvyšování cen alespoň částečně město přebralo na svá bedra. Nebude se tedy zvyšovat cena jízdného v hromadné dopravě a ani místní daně či poplatky.

V posledních týdnech se na nás valí ze všech stran zdražování. Stoupající cena energií se totiž promítla téměř do všech oblastí života. Výjimkou je v našem kraji Ostrava, kde se oproti jiným městům prozatím zdražovat nebude. Samozřejmě se jedná pouze o náklady, které město ovlivňuje. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Chceme využít dobré ekonomické kondice města a na svá bedra převzít alespoň část nákladů, které by za jiných okolností postihly i občany. Přestože náklady rosou i městu a jeho organizacím, nebudeme v roce 2022 zvyšovat žádné místní daně ani poplatky. Tzn. jak daň z nemovitosti, tak poplatky za komunální odpad zůstanou beze změny."  

Zdražovat se nebudou ani jízdenky. Dopravním podnik přilákat po pandemii pasažéry zpět do tramvají a autobusů a zvýšení ceny by tomu příliš neprospělo. 

Tereza Šnoblová, mluvčí DPO: "Ceny za DPO jsou stále stejné od 1. 1. 2021. Ani v tuto chvíli se na zdražování jízdného od ledna 2022 nepřipravujeme. Nicméně počítáme s tím, že situace ohledně tarifu jízdného se bude v průběhu roku vyvíjet."
Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Znamená to, že město bude muset nad rámec původních plánů sanovat desítky a stovky milionů korun, které ty věci stojí." 

Dotace Ostravy na  městskou hromadnou dopravu stoupne o 216 milionů na miliardu a 750 milionů korun. Přitom ještě před 10 lety stačila dopravnímu podniku přibližně miliarda. 

Nahlásit chybu


K tématu
KOLOFIX, a.s., Ostrava
Ostrava
od 22 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Witkowitz Mechanica, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 28 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail