Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Strážníci sledovali na kamerách krádež v přímém přenosu. Pachatele pak rychle dopadli

  • Ostrava,

Kamerový systém je v Ostravě velmi často klíčový pro dopadení pachatelů trestných činů a stejně tomu bylo i v minulém týdnu. Strážníci v operačním středisku sledovali v přímém přenosu dva mladíky, kteří okradli na tramvajové zastávce spícího muže. Krátce nato byli zadrženi.

Oblast tramvajových zastávek Výstaviště u Divadla Antonína Dvořáka je hlídaná prostřednictvím kamerového systému a tyto záběry se dispečerovi naskytly krátce po půlnoci ve čtvrtek. Dva mladíci si evidentně vytipovali spícího muže a rozhodli se jej okrást. Jeden mu prohledával kapsy a druhý mu kryl záda. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Zatímco starší z mužů (28) si přisedl na lavičku ke spícímu muži a jednou rukou se pokoušel zmocnit jeho peněženky, druhý muž (27) bedlivě sledoval okolí a kontroloval situaci. Vidina snadného lupu se začala komplikovat poté, co zlodějíček zjistil, že kapsa kalhot je až příliš těsná. Aby se zmocnil peněženky, musel si dopomoci druhou rukou. Při tomto počínání již nebyl tolik obratný. Došlo k probuzení poškozeného, kterému se zjevně mužovo počínání nelíbilo."

Hlídka, která vyrazila zloděje dopadnout, měla perfektní popis, takže po chvíli skončili oba s pouty na rukou a to přesto, že se na útěku rozdělili. 

Svatopluk Harok, strážník MP Ostrava: "Díky kamerám můžeme ihned reagovat na mimořádné situace a následně na problémová místa vysíláme nejblíže situované hlídky."

Ostrava v současné době disponuje více než 700 kamerami, které obsluhují strážníci na devíti stanovištích. Zejména v noci, kdy je menší pohyb lidí, jim pak neujde ani myš. Kamery ale mají záznamové zařízení, takže není problém dohledat ani události, které se stanou mimo oči dispečerů. 

Nahlásit chybu


K tématu
AHOL - Střední škola gastronomie, turismu a lázeňství,
Ostrava
od 300 Kč/hod.

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava,
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail