Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zloděj ukradl z auta sedačku pro handicapované dítě za 70.000 korun, rodina teď se synem nemůže cestovat

  • Ostrava,

Policie pátrá po zloději, který v Ostravě-Hrabůvce ukradl ze zaparkovaného auta drahou sedačku pro handicapované dítě. Její pořizovací cena je okolo 70.000 korun. Zloděj zároveň vzal malý technický průkaz a povinnou výbavu vozidla.

Vloupání do osobního auta Chevrolet Orlando se podle policie mělo odehrát mezi 30. prosinceme 2021 do 2. lednem 2022. Vozidlo stálo zaparkované v ulici Cholevova, poblíž tamního obchodu. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Nejdříve pachatel rozbil skleněnou výplň dveří a následně vnikl do vnitřních prostor auta. Odcizil malý technický průkaz, povinnou výbavu vozidla a také dětskou autosedačku. Jednalo se o speciální autosedačku, která je určena pro handicapované dítě. Její pořizovací cena je okolo 70.000,- Kč. Policisté z obvodního oddělení Ostrava – Zábřeh v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádež. V případě dopadení pachatele a následné prokázání viny mu hrozí až dvouleté vězení." 

Rodina, která má handicapovaného syna, s ním od té doby nemůže cestovat. Má jít o autosedačku značky CARROT, nosnost 70 kg, v kombinaci šedé, černé a červené barvy. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tímto žádáme veřejnost, která by mohla poskytnout jakékoliv informace vedoucí k osobě pachatele, aby se obrátila na tísňovou linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu. Také uvítáme poskytnuté informace k dětské autosedačce, která mohla být nabízena například k prodeji, či zástavě. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy