Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Návsí shořel rozestavěný srub. Hasiči museli k příjezdu použít sněžné řetězy, škoda za 4 miliony

Tři minuty před osmnáctou hodinou ve čtvrtek 13. ledna 2022 byl nahlášen rozsáhlý požár rozestavěného srubu pod vrcholem Filipka v Návsí, nedaleko Jablunkova. Na místo okamžitě vyrazilo pět hasičských jednotek. Hasičům ale zásah zkomplikovala složitá dostupnost terénu, informoval o tom mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "K zásahu byli vysláni profesionální hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Třinci a spolu s nimi dobrovolné jednotky obcí Návsí, Jablunkov, Bystřice a Milíkov." 

Hasiči se potýkali s komplikacemi na cestě k zásahu. Kvůli špatně sjízdnému terénu museli použít sněhové řetězy. Čekaly je totiž úzké a zledovatělé lesní cesty. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Jednopodlažní rozestavěný srub o půdorysu přibližně 10 × 10 metrů byl v době příjezdu prvních jednotek na místo události zcela zasažen plameny. Hasiči zajistili odpojení od přívodu elektrické energie a k likvidaci nasadili dva vodní proudy, ochlazovat museli i přítomnou propanbutanovou láhev. Požár se podařilo dostat pod kontrolu po patnácti minutách, až do deváté hodiny večer probíhala celková likvidace. S tou musel pomoci přivolaný bagr, který stavbu rozebral, aby se hasiči dostali ke všem ohniskům."

Příčina vzniku požáru je v šetření, přesto vyšetřovatel předběžně odhadl výši škody na 4 miliony korun.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Při události nebyl nikdo zraněn. Do nočních hodin na požářišti zůstala na dohled místní dobrovolná jednotka."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy