Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Proskovicích hasiči likvidovali požár domku. Oheň zřejmě vznikl od sauny

  • Ostrava,

Hasiči evidují další požár rodinného domku v Moravskoslezském kraji, ke kterému byli přivoláni, až když už byl oheň značně rozšířený. Majitel bohužel neměl instalovány hlásiče požáru a tak jdou škody do statisíců.

V neděli po 16 hodině bylo operační středisko hasičů informováno o požáru rodinného domku v Ostravě-Proskovicích. Na místo okamžitě vyrazily profesionální hasiči z Ostravy i dobrovolné sbory z okolních obcí. V době jejich příjezdu už byl oheň poměrně mohutný a na místo bylo proto vysláno hned 5 jednotek hasičů.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Hasiči dostali oheň pod kontrolu až sedmi vodními proudy za necelé dvě hodiny, pak střechu rozebírali a dohašovali. Svým rychlým zásahem uchránili před požárem několik sousedních objektů."

Majitel domku, který se snažil sám bojovat s plameny, byl převezen s popáleninami do Fakultní nemocnice Ostrava. Plameny dostali hasiči pod kontrolu za dvě hodiny. Také zjistili, že v dům nebyl vybaven požárním hlásičem.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "V tomto rodinném domku nebyl instalován žádný hlásič požáru, což by v případě, že začne hořet, mohlo upozornit obyvatele domu a nebo sousedy a mohli by nějakým způsobem rychleji zakročit." 

Vyšetřovatelé hasičského záchranného sboru spolu s kriminalisty pátrají po příčinách. Na místo byl dokonce povolán pes, který dokáže vypátrat akceleranty hoření. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policisté se z hasiči stále zabývají příčinou požáru. Není vyloučeno, že požár mohl vzniknou v souvislosti s provozem sauny."

 V souvislosti s tímto požárem hasiči znovu důrazně nabádají majitele, aby své domy vybavili hlásiči kouře i detektory oxidu uhelnatého. 

Nahlásit chybu


K tématu
LESCUS Cetkovice, s.r.o., Ostrava - Martinov
Ostrava
od 35 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

PMB - ZOS s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 000 Kč/měsíc

Detail

SCAN LINE s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 45 000 Kč/měsíc

Detail