Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská zoo kvůli úsporným opatřením zatím neprodlouží otevírací dobu

  • Ostrava,

Od února se měla otevírací doba Zoologické zahrady a botanického parku Ostrava prodloužit o hodinu, ale nestane se tak. I zoo se momentálně potýká s krachem dodavatele elektrické energie, proto zavedla různorodá úsporná opatření – při vytápění, svícení, ale i při nákupech a podobně.

Vedení ostravské zoologické zahrady se s ohledem na situaci rozhodlo, že v únoru ponechá otevírací dobu stejnou jako v lednu – tedy od 9 do 16 hodin. Pokladny a pavilony se uzavřou o hodinu dříve, tj. v 15 hodin.

Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava: "Vzhledem k tomu, že návštěvnost v tomto zimním měsíci je opravdu minimální, mělo by se to dotknout jen malého počtu návštěvníků. Věříme, že naše rozhodnutí pochopí."
Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Na druhou stranu je letošní leden návštěvnicky výrazně nadprůměrný, dokonce dosáhl historického rekordu – přes 12 tisíc návštěvníků. Předtím nikdy nepřekročila návštěvnost prvního měsíce v roce desetitisícovou hranici."

Vedení zoo ale návštěvníkům slibuje, že ukrácenou hodinu zase vrátí.

Jiří Novák, ředitel Zoo Ostrava: "Už nyní mohu všem slíbit, že jim ztracenou hodinu vynahradíme – během letních prázdnin opět zůstane areál zoo otevřen o hodinu déle. Děkujeme všem za pochopení a podporu!"
Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Stračena Pub s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 22 600 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail