Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Šperky ukradly v Ostravě známé firmy. Jejich dopadení pomohly kamery

  • Ostrava,

Zloději jsou nepoučitelní a přestože už musejí vědět, že téměř všechny zlatnictví střeží bezpečnostní kamery, opět neodolali a v Ostravě ukradli celé plato šperků. Ovšem díky záznamu se z lupu dlouho neradovali.

Na policii se na začátku roku obrátily prodavačky ze zlatnictví v Shopping parku v Ostravě, že se jim z vitríny ztratilo celé jedno plato plné stříbrných řetízků. Na místo vyrazili kriminalisté z Vítkovic a jedna z jejich prvních otázek byla samozřejmě na záznam bezpečnostních kamer. Na tom pak mohli přesně sledovat postup zlodějů. Ukázalo se, že byli 4 a každý měl svůj úkol.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Prodavačka obsluhovala muže a ženu, kteří se tvářili jako pár. Netušila však, že se jedná o volavky a prodavačku chtěli pouze zabavit. Mezitím už do prodejny vešli další dva muži, kteří si začali prohlížet zboží ve vitrínách. 

Pak už to šlo rychle: jeden z mužů otevřel vitrínu, vzal celé plato řetízku, nacpal ho pod bundu a schovaný za komplicem odešli pryč. Zkušení kriminalisté pachatele okamžitě poznali. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Operativním šetřením se dopracovali k možným pachatelům. Jak se ukázalo, krádež šperků má mít na svědomí čtveřice spolupachatelů - muži ve věku 43, 40, 30 let a 25letá žena. 

Nejstaršímu muži policisté v nedávné době sdělili podezření za přečin krádeže. S jeho odhalením pomohli všímaví lidé, kteří reagovali na videozáznam, jak krade hodinky přes mříže v porubském nákupním centru. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy