Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Projekt Fajne školní bistro opět nadchl strávníky školní jídelny

  • Ostrava,

Oblíbený projekt Fajne školní bistro v závěru ledna zavítal mezi malé i velké strávníky kuchyně Základní a mateřské školy Ostrčilova. Nový rok přinesl novou výzvu i před autory této školní kulinářské aktivity. Přední ostravský šéfkuchař David Valíček řešil úkol vskutku nelehký – kterak připravit dětmi příliš neoblíbené potraviny, ryby a zeleninu, a to v podobě pokrmu, který děti přivítají s nadšením a rády snědí. Nesnadné zadání je navíc limitováno normami, tabulkami školního vaření a dodržením nutričních doporučení a spotřebního koše.

Tentokrát připravil známý šéfkuchař s kuchařkami ostravské školní jídelny neobvyklé menu, sestávající z polévky halászlé, hlavního chodu s názvem mac and cheese s květákovým kuskusem, doplněného moučníkem, čokoládovým brownie s karamelizovanými vlašskými ořechy a slaným karamelem. A stejně jako v předchozích školách, kde mentoringy již proběhly, děti i dospělí připravené pokrmy hodnotily velmi pochvalně.

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora: "Projekt zatraktivňuje stravování v našich školních jídelnách za současného respektování předepsaných nutričních limitů. David Valíček sdílí své zkušenosti s personálem školních kuchyní a jejich společným cílem je připravit zdravá a současně chutná jídla. Nutno dodat, že se to společnými silami daří bezezbytku. Projekt jsme zahájili již v roce 2019 a je velmi oblíbený od samotného počátku, reakce dětí i dospělých strávníků jsou nadšené."

V tomto školním roce jsou mentoringy Davida Valíčka plánovány i v dalších základních školách. Šéfkuchař zamíří v březnu do školní jídelny Základní školy Zelená 42 v Moravské Ostravě a Přívoze a Základní školy Bohumínská 72 ve Slezské Ostravě. Na počátku března (3. a 4 března) je pak pro personál ostravských školních jídelen, vedení a zřizovatele škol připraven i workshop.

Gabriela Pokorná, mluvčí Ostravy: "Zájemci kurzu se seznámí s moderními postupy při tepelné přípravě masa a zeleninových příloh a kalkulací pokrmů. Nicméně na výjimečné gastronomické zážitky se mohou těšit malí i velcí strávníci ostravských školních jídelen také v novém školním roce, neboť v září je plánován mentoring šéfkuchaře Davida Valíčka v Základní škole Ostrava-Petřkovice na Hlučínské ulici a v listopadu pak v Základní škole Chrustova 24 ve Slezské Ostravě."

Recept na připravovaný moučník i další informace k lednovému mentoringu na Základní škole Ostrčilova lze nalézt v odkazu. Stejně tak naleznou zájemci informace z oblasti školství na webu www.talentova.cz.

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail