Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nenapravitelná recidivistka okrádala zákazníky ostravských nákupních center

  • Ostrava,

Téměř do roka a do dne skončila opět za mřížemi. 37letá žena si nedala říct a po propuštění z vězení se dala opět na dráhu zločinu. Okrádala zákazníky nákupních center v Ostravě a způsobila škodu za více než 300 tisíc korun. Teď už sedí ve vazbě.

zdroj videa: Policie ČR

Loni v únoru ji pustili z vězení, kde seděla za krádeže. 37letá žena se ale ke své předchozí kriminální činnosti opět vrátila. Postupně okradla minimálně 18 žen a jednoho muže. Využila jejich nepozornosti a sebrala jim osobní věci. Řádila především v nákupních centrech. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Ať už poškození měli sedět v restauracích, zkoušet si oblečení, boty nebo jen věnovat pozornost něčemu jinému, nastoupila na scénu nenápadná recidivistka. Během okamžiku už měla v ruce držet jejich kabelky, batohy nebo z kabelky vyndat peněženku s doklady a platebními kartami a s těmito následně zmizet."

V několika případech se měla z platebních karet pokusit o opakované výběry, což se ji z důvodu zadaného špatného pinu nepodařilo. Celkovou škodu způsobila za více jak 300 tisíc korun.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V několika případech bylo její jednání zachyceno kamerami, v ostatních skutcích se kriminalistům doznala. Do výslechu také uvedla, že si peníze na živobytí obstarávala buď brigádami či krádežemi."

Kriminalisté z Ostravy-Poruby už ženu obvinili z přečinů krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 4. oddělení obecné kriminality podal podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován."

Teď ji může soud poslat za mříže až na 5 let.

Nahlásit chybu


K tématu
Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail