Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zoo Ostrava podpoří 15 ochranářských projektů po celém světě

  • Ostrava,

Koncem loňského roku schválilo Zastupitelstvo města Ostravy další finanční podporu vybraných záchranných projektů v rámci programu „Dvě koruny ze vstupu“. Tentokrát bylo podpořeno celkem 15 projektů v různých koutech světa částkou 879 770 Kč. Napříště už půjdou na ochranu přírody koruny tři, a to díky navýšení příspěvku na podzim 2021.

Ostravská zoologická zahrada je do systému podpory ochranářských projektů formou určité částky ze vstupu každého návštěvníka zapojena od roku 2016, kdy podpořila první ochranářské aktivity jednou korunou ze vstupu. Pro zoo to byl významný milník pro další rozvoj její ochranářské práce.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "V roce 2018 schválilo Zastupitelstvo města Ostravy navýšení příspěvku na dvě koruny z každého vstupu a v roce 2021 dokonce na „Tři koruny ze vstupu“. Od zapojení do programu se tak díky vysoké návštěvnosti a hlavně díky postupnému zvyšování příspěvku podařilo podpořit na dvacet projektů celkovou částkou téměř 3,5 mil. Kč."

Díky tomuto systému podpory pomáhá zoo ochranářským projektům realizovaným přímo v místě výskytu ohrožených druhů zvířat i rostlin (tzv. in situ), a to jak v České republice, tak i kdekoli jinde ve světě.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Primárně jsou podporovány projekty na záchranu, popřípadě repatriaci zvířat, která Zoo Ostrava sama chová (orlosupa bradatého, lemura Sclaterova a kardinálovce zeleného), a dále projekty v místech a zemích, se kterými Zoo Ostrava dlouhodobě spolupracuje. "

V roce 2021 byly podpořeny tyto záchranné projekty celkovou částkou 879 770 Kč:

Nově byl do programu podpory zahrnut projekt Proyecto Cardenal Amarillo, jehož cílem je záchrana, rehabilitace a vypouštění zpěvných ptáků kardinálovců zelených zabavených z černého trhu a ochrana jejich prostředí v Argentině.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Ochrana zvířat v jejich přirozeném prostředí (tj. in situ) je jedním z hlavních cílů moderních zoologických zahrad, který Zoo Ostrava svými aktivitami bezesporu naplňuje. Díky tomu se stala jednou z předních ochranářských institucí. Děkujeme všem, kteří pomáháte chránit nejohroženější druhy spolu s námi!"
Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 29 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail