Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava chce na všech školách psychology. Přispívá na jejich mzdy a nově i na studium

  • Ostrava,

Ostrava chce mít na všech svých školách psychology, které budou dětem pomáhat s řešením jejich problémů. Město už nyní přispívá na jejich mzdy a chce pomáhat i nadále. Vzhledem k jejich nedostatku chce město také podpořit rozvoj studia psychologie na Ostravské univerzitě.

Dlouhá pandemie má prokazatelně neblahý vliv na duševní zdraví dětí a mládeže. Proto se nyní prokazuje více, než v minulosti, velký význam školních psychologů. Ostrava už tuto profesi podporuje 6 let a aktuálně je do projektu zapojeno 25 škol, což je asi polovina. Rada města nyní schválila další podporu. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Rozhodli jsme se přispět na platy tam, kde už ty projekty běží. Jsou to celkem 4 městské obvody a přispíváme necelými 3 miliony korun." 

Na 25 školách pomáhá 18 psychologů a mají plné ruce práce. Pomoc potřebují zejména děti ze sociálně znevýhodněného prostředí. Například na Základní škole Šalounova ve Vítkovicích by to bez psychologa bylo velmi těžké. 

Jaromír Šedý, ředitel ZŠ Šalounova: "Jsou velmi důležití, protože pomáhají učitelům, pomáhají samotným dětem a pomáhají i rodinám." 

Psychologů je navíc akutní nedostatek a proto Ostrava podpoří také akreditaci magisterského oboru psychologie na Ostravské univerzitě.

Robert Antonín, děkan Filozofické fakulty Ostravské univerzity: "Jedná se o podporu řádově necelých dvou milionů, která bude využita na personální posílení, tedy na platy pro nově příchozí docenty na Ostravskou univerzitu." 

Pokud by vše šlo podle představ, mohli by první studenti nastoupit na navazující magisterský obor už v roce 2023. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy