Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ukrajinští studenti Ostravské univerzity vystoupí na benefičním Koncertu pro Ukrajinu

  • Ostrava,

Benefičním koncertem dnes podpoří Ostravská univerzita obyvatele Ukrajiny trpící válečným konfliktem. Ukrajinští studenti vystoupí dnes, v pátek 25. února od 18:30, v Komorním sále Ostravské univerzity, který se nachází v budově Fakulty sociálních studií na Českobratrské ulici v Ostravě.

Výtěžek z koncertu poputuje na pomoc ukrajinskému lidu, a to prostřednictvím charitativní organizace ADRA. Navštivte dnešní koncert a vyjádřete tak solidaritu s Ukrajinou. Finanční příspěvek můžete zaslat již teď na účet 66888866/0300, VS: 500.

Lucie Fremrová, mluvčí Ostravské univerzity: "Nápad uspořádat benefiční koncert přišel od ukrajinské studentky Fakulty umění Yelyzavety Mys. Spolu s ní na koncertě vystoupí její spolužáci Oleksij Bujmistr, Iva Žurková a Sergey Shekhovtsov z Fakulty umění Ostravské univerzity."

Výtěžek z této akce poputuje na účet charitativní organizace ADRA. Již v tuto chvíli je možné zaslat příspěvek na účet 66888866/0300, variabilní symbol 500. Přispět bude možné také dnes na samotném koncertě.

Lucie Fremrová, mluvčí Ostravské univerzity: "Koncert bude dnes také živě přenášen, najdete jej například na facebookovém profilu Ostravské univerzity či na účtech našich partnerů."

Univerzity jsou v naší společnosti důležitými centry vzdělanosti, nezávislého poznání a tvůrčí činnosti. Tuto svou roli mohou naplňovat pouze ve společnosti, která je založena na demokratických principech, a proto univerzity ze své podstaty musí tyto demokratické principy hájit a prosazovat.

Lucie Fremrová, mluvčí Ostravské univerzity: "Invaze ruských ozbrojených sil na území Ukrajiny, suverénního státu, je útokem na veškeré principy demokracie a práva, na kterých stojí současná Evropa i celý svobodný svět. Proto se vedení Ostravské univerzity rozhodlo připojit k podpoře Ukrajiny a vyjádřit jí svou solidaritu."

Vedení Ostravské univerzity již včera avizovalo, že je připraveno v rámci svých maximálních možností poskytnout potřebným pomocnou ruku.

Jan Lata, rektor Ostravské univerzity: "Ostravská univerzita se bude snažit konkrétními kroky pomáhat jak ukrajinským studentům (tak, jak doposud pomáhá běloruským), tak i v rámci potřebné humanitární pomoci. A nezbývá, než podporovat naše politiky i politiky západních zemí v jejich snaze zabránit fatálnímu konfliktu. Věříme, že každá pomoc má smysl. Pro přátele v nesnázích je každá vstřícná iniciativa ze zahraničí světýlkem naděje."

Odkaz na událost Koncertu na facebookovou událost koncertu.

Nahlásit chybu


K tématu
Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail