Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava opět vyšla na náměstí podpořit Ukrajinu. Poděkovat přišla i jedna z uprchlic

  • Ostrava,

V Ostravě se v úterý konala další demonstrace na podporu Ukrajinu. Stovky lidí s transparenty vyjadřovali odpor k ruské agresi. Při ukrajinské hymně pak bylo i podle slz v očích poznat, že mezi demonstranty je spousta Ukrajinců.

Druhá velká demonstrace na podporu Ukrajiny v Ostravě už byla o poznání emotivnější a pokřiky lidí na adresu Putina a Ruska mnohem ostřejší. Mezi účastník byla spousta Ukrajinců, kteří zde studují nebo žijí, ale přišla i žena, která uprchla před válkou z přístavní Oděsy. 

demonstrantka z Ukrajiny: "Jestli bude na světě více lásky, dobra a přátelství, žádný nepřítel nás nepřemůže. My zvítězíme nad všemi." 

Ostřejší byla i prohlášení organizátorů a primátor Ostravy Tomáš Macura nabídl pomoc uprchlíkům. Vysvětlil, co všechno je pro ně připraveno a co se ještě chystá.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Organizujeme komplexní péči o uprchlíky tady v Ostravě. Počínaje ubytováním, přes sociální a zdravotní pomoc, až k podpoře asimilace." 

Členové Národního divadla Moravskoslezského zazpívali ukrajinskou hymnu a podle slz v očích bylo hned vidět, kolik je mezi účastníky shromáždění Ukrajinců. 

Celý dav se pak vydal na pokojný pochod podél řeky, až na Masarykovo náměstí. Tam, stejně jako při první demonstraci, lidé zapalovali svíčky za padlé. 

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Miroslav Pekař, STOMMPY CZ/SK
Ostrava
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail