Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravská Senior linka opět pomohla zraněným seniorkám

  • Ostrava,

Uplynulou neděli hned ve dvou případech vyjížděli ostravští strážníci k seniorkám, které aktivovali tlačítko Senior linky. V obou případech pak byl nutný zásah zdravotníků.

V prvním případě aktivovala tlačítko Senior linky 80letá seniorka z Ostravy-Dubiny krátce před druhou hodinou odpolední.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídce, která jí vyjížděla na pomoc sdělila, že upadla na zem a zranila si ruku. Protože se jí začala bolest v ruce stupňovat a měla závratě, aktivovala tlačítko senior linky a čekala na pomoc. Hlídka přivolala na místo rychlou záchrannou službu a setrvala na místě do příjezdu lékaře, který rozhodl o převozu seniorky do nemocnice v Ostravě-Vítkovicích."

Ke druhému případu vyjížděli strážníci k 84leté seniorce do Ostravy-Zábřehu před šestou hodinou večerní, která měla silné bolesti břicha.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Na místo proto hlídka ihned přivolala rychlou záchrannou službu. I v tomto případě zasahující lékař rozhodl o převozu seniorky do nemocnice v Ostravě-Vítkovicích. Do příjezdu zdravotníků strážníci kontrolovali stav seniorky."
Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail