Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Porodnice v Ostravě-Vítkovicích vylepšuje služby pro maminky

  • Ostrava,

Modernější prostory pro předporodní kurty i nová koncepce. Na těhotné, rodičky i ženy po porodu čekají nově v nemocnici v Ostravě-Vítkovicích také aktualizované webové stránky s přehlednými informacemi, edukativními sekcemi i nejnovějšími aktualitami.

Nemocnice v Ostravě-Vítkovicích znovu vylepšuje služby pro nastávající maminky.

Ivana Lukáčová, primářka gynekologicko-porodnického oddělení: "V porodnici víme, jak důležitá je pro naše nastávající maminky správná informovanost, rozhodli jsme se modernizovat i aktualizovat webové stránky tak, aby na nich maminky snadno našly vše, co je zajímá, i co by jim mohlo usnadnit období těhotenství, dobu před porodem i po něm."

Na nových webových stránkách Centra péče pro matku a dítě jsou prakticky rozdělené informace dle cílových skupin pro ženy před porodem, s popisem kdy do porodnice, pro rodičky v průběhu porodu a pro maminky po porodu.

Ivana Lukáčová, primářka gynekologicko-porodnického oddělení: "Nastávajíci maminky si mohou přečíst informace o nabízené škále vyšetření, předporodních kurzech, cvičení pro těhotné či prohlídkách porodnice, také jak a kdy se registrovat do porodnice. Pro rodičky jsme připravili informace o porodních plánech, popis kdy vyrazit do porodnice, i co si k porodu sbalit. Po porodu maminky pak čekají informace ohledně laktační poradny, péče o miminko a spousta dalších. Maminky tam najdou emailový odkaz, pro komunikaci přímo s personálem porodního sálu. Také chystáme pro maminky kromě facebookového profilu otevřít i instragramový profil porodnice, abychom byli v lepší interakci s nimi."

Ve vítkovické porodnici se každoročně narodí okolo 1500 miminek.

Adam Knesl, mluvčí zařízení AGEL: "Modernizací online služeb přitom zlepšování nabídky pro nastávající maminky nekončí. Předporodní kurzy pro těhotné ženy totiž nově probíhají v estetičtějších a komfortnějších prostorách v budově H4. Předporodní kurzy navíc prošly změnou koncepce a kromě porodních asistentek je vedou také novorozenecké sestry, které maminkám poskytnou užitečné informace ohledně péče o miminko, kojení i období šestinedělí."

Další kurzy přitom čekají na nastávající maminky už teď v březnu, a to konkrétně ve středu 23. března od 12:30 hodin nebo v úterý 29. března od 10 hodin.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 21 710 do 31 820 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail