Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policista ve svém volnu pomohl dopadení hledaného. Muž z Ostravy kradl, na co přišel

  • Ostrava,

V dopadení pachatele někdy pomáhá také náhoda. V Ostravě si policista ve svém volnu všiml muže, kterého znal z databáze hledaných osob. Zalarmoval své kolegy a než se zločinec nadál, měl na rukou pouta.

Policisté musejí občas pracovat i ve svém volnu, aniž by to plánovali. Přesně to se stalo v centru Ostravy kriminalistovi, který ze svého vozu uviděl v park ČS. letců starého známého. Okamžitě si vzpomněl, že muž je na seznamu hledaných osob. Neváhal a ihned věděl, co má dělat, aby byl pachatel mnoha krádeží bezpečně dopaden.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Policista byl mimo službu a ve svém volnu viděl poblíž parku v centru Ostravy právě hledanou osobu, na kterou byl vydán předběžný souhlas se zadržením. Ihned o jeho pohybu byli informováni kolegové v uniformě. Muž byl zřejmě překvapen, že se během okamžiku na místo dostavilo několik policejních hlídek a během chvilky měl pouta na rukou."

Jak se ukázalo, zadržený muž měl mít na svědomí nejen vloupání do několika vozidel, jedno z nich měl dokonce odcizit, ale také měl krást v různých společnostech, provozovnách, barech, ale také ve fitness centru. Na záznamu pak můžete vidět jak v autoservisu ukradl celý kontejner se šuplíky.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "V provozovně autoservisu měl ze dveří vzít klíče a poté, když bylo zavřeno se vrátit do prodejny. Nejdříve měl vzít ze stolu sportovní hodinky a nakonec odcházel s celým dřevěným kancelářským šuplíkovým kontejnerem. Zřejmě čekal, že v něm najde něco, co bude moci zpeněžit. Po otevření tam objevil jen písemnosti a bezcenné věci, proto ho nechal poblíž místa činu."

Škoda, kterou měl svým jednáním způsobit přesahuje 200 tisíc korun. Není však vyloučeno, že trestní stíhání bude rozšířeno o další činy. Soudce na něj uvalil vazbu a hrozí mu až 5 let vězení. 

 

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Urbeva s.r.o., čerpací stanice MOL Ostrava, ul. Mariánskohorská
Ostrava
od 25 500 do 27 500 Kč/měsíc

Detail