Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Začíná zápis do mateřských a základních škol. Ukrajinské děti se mohou zapsat za měsíc

  • Ostrava,

V dubnu se každoročně konají zápisy do prvních tříd základních škol a v průběhu měsíce bude možné registrovat i předškoláky. Ostrava má k tomu vytvořen nový elektronický portál předškolního vzdělávání. Samotný zápis do školek pak bude o měsíc později.

Termín zápisů do základních škol je zákonem stanoven od 1. do 30. dubna. Konkrétní datum pak stanovují ředitelé jednotlivých škol. V Ostravě může jít k zápisu celkem 3223 žáčků. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: "Nejprve se zapisují české děti a až o měsíc později, od 1. června až poloviny prázdnin, zapisujeme ukrajinské děti. Opravdu bude dostatek míst pro české děti na základních i v mateřských školách."

 Na základní škole Provaznické se osvědčil rezervační systém, aby rodiče nemuseli s dětmi dlouho čekat. 

Libuše Přikrylová, ředitelka ZŠ Provaznická: "My, když děláme zápisy, tak se snažíme to rodičům ulehčit v tom, aby tady nečekali dlouhé fronty. Máme takový rezervační systém, kde se hlásí, aby tady přišli s dítětem v pohodě a v klidu a aby si to užili."

K zápisu do mateřských škol bude od letoška sloužit speciální portál předškolního vzdělávání, kde rodiče najdou řadu důležitých informací. 

Andrea Hoffmannová, náměstkyně primátora Ostravy: „Poprvé budou mít rodiče možnost podat žádost o přijetí přes portál předškolního vzdělávání v rámci celého města. Záměrem bylo sjednotit zápisy napříč Ostravou. Letošní spuštění celoměstského systému ale předcházela precizní, zhruba roční příprava zahrnující semináře pro zástupce mateřských škol. Portál byl vyzkoušen již v loňském roce v pilotním provozu pro 13 mateřských škol městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz. V tuto chvíli je kapacita mateřských škol ve městě dostatečná."

Žádosti bude možné prostřednictvím portálu podávat už od 18. dubna. Samotné zápisy pak začnou 2. května a potrvají týden.  Ukrajinské děti půjdou k zápisu do škol i školek o měsíc později. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy