Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava schválila další pomoc Ukrajině. Peníze, ale i dopravní prostředky

  • Ostrava,

Ostrava se neustále snaží pomáhat uprchlíkům, kde to jen jde. Zastupitelé schválili další finance pro humanitární organizace a chystají se i věcné dary. Mělo by jít o autobusy a tramvaje dopravního podniku. Na Ukrajinu bude odeslán také hasičský automobilový žebřík.

Ostravské zastupitelstvo už v březnu schválilo na mimořádném zasedání finanční dary ve výši 15 milionů korun, které byly rozděleny na několik částí. Peníze šly jak přímo na Ukrajinu, tak humanitárním organizacím u  nás, které se starají o uprchlíky. Nyní schválilo zastupitelstvo další peníze pro ADRU a také společnost Moment. 

Tomáš Macura, primátor Ostravy: „Takřka dva měsíce intenzivně řešíme pomoc Ukrajině rozličnými způsoby, které jsou v dané situaci možné. Téměř dva měsíce pomáhají uprchlíkům, kteří ve městě hledají bezpečí, i stovky dobrovolníků. Děkuji všem, kteří neváhali, vytrvali a pomyslnou pomocnou ruku nabídli a nabízejí i nadále, neboť pomoci je zapotřebí stále a některým organizacím se již dobrovolníků nedostává."

Ostrava chce pomoci Ukrajině i věcnými dary. Jde o hasičské vozidlo se žebříkem a autobusy.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Jde o hasičského vozidla s automobilovým žebříkem do výšky 30 metrů a dar Dopravního podniku Ostrava, který čítá tři autobusy Solaris Urbino. Autobusy byly vyrobeny v roce 2007 a používány v běžném provozu."

Dopravní podnik Ostrava také v těchto dnech nabízí k prodeji starší tramvaje, které už nahradily moderní stroje. Část z nich chce město nabídnout Ukrajině. 

Nadále je potřeba i materiální pomoc, která se shromažďuje na Wattově ulici. Potřeba jsou trvanlivé potraviny, hygienické potřeby ale i plastové nádobí. Stoupá také počet dětí ve školách a školkách ve městě. Aktuálně je na ZŠ asi 450 žáků a přes 90 dětí již navštěvuje mateřské školy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy