Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muzeum jde do ulic Ostravy i MS kraje. Začíná rozsáhlá outddorová výstava

  • Ostrava,

Muzeum jde do ulic Ostravy i Moravskoslezského kraje. Název venkovní výstavy napovídá, jaké dva projekty vám chceme představit. V následujících měsících bude v několika ostravských obvodech, ale i na náměstích dalších 5 měst k vidění výstava ke 150. výročí ostravského muzejnictví.

Ostravské muzeum slaví 150. let a aby mohlo toto jubileum společně oslavit s co největším počtem lidí, vznikl projekt Muzeum jde do ulic Ostravy a Muzeum jde do ulic MS kraje. Lidé tak nemusejí do muzejních budov, ale mohou se o jejich historii a sbírkách dozvědět z panelů, které budou putovat pop městech. 

Jiřina Kábrtová, ředitelka Ostravského muzea: "Slavíme 150 let ostravského muzejnictví a já mám spoustu kolegů v okolních muzeích, se kterými spolupracujeme a tak jsme si řekli, že uděláme ještě jeden  projekt a že je přizveme." 

Výstava Muzeum jde do ulic Ostravy je na 22 panelech 11 nosičů, které se budou stěhovat po 10 městských obvodech. Z panelů se lidé dozvědí mnoho zajímavého.

Kateřina Barcuchová, historička Ostravského muzea: "Počítáme to od roku 1872, kdy Karel Jaromír Bukovanský vlastivědný a osvětový pracovník zveřejnil své bohaté sbírky."Druhá, krajská výstava začíná v Českém Těšíně, následovat bude Nový Jičín, Opava, Frýdek-Místek a Bruntál. 

Druhá, krajská výstava začíná v Českém Těšíně, následovat bude Nový Jičín, Opava, Frýdek-Místek a Bruntál.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Ty dva covidové roky ukázaly potřebu, aby se i ty kamenné instituce ukázaly trochu venku a vyšly ze svých domů na vzduch."

Pokud panely v ulicích zahlédnete, rozhodně si jejich obsah prostudujte. Možná vás bude inspirovat k návštěvě dalších měst a muzeí v našem kraji. Určitě to stojí za to.

Nahlásit chybu


K tématu
HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

ISNA-MSE z.s., Ostrava
Ostrava
od 27 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail