Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uprchlíci mají v Ostravě k dispozici komunitní centrum. Nabízí poradenství všeho druhu

  • Ostrava,

V asistenčním centru pro uprchlíky v Ostravě vzniklo komunitní centrum. Ukrajinci, kteří už se u nás zabydlují, potřebují často poradit a nasměrovat na správné místo pro vyřešení nějakého problému. Poradí jim na Černé louce.

Asistenční centrum v Ostravě před dvěma měsíci a Černá louka nyní. Fronty zmizely a z 800 lidí za 24 hodin je kolem 150. To sebou přineslo i změny v organizaci práce a také se ukázalo, že Ukrajinci, kteří zde zůstali, potřebují pomoci i nadále a tak vzniklo komunitní centrum.

Tomáš Macura, primátor Ostravy: "Je zde zajišťována i psychologická pomoc ze strany Krizového centra Ostrava. K dispozici je také zázemí s počítači, které uprchlíci využívají především k vyhledání potřebných informací prostřednictvím internetu. Pro personální zabezpečení centra jsme vycházeli z dlouhodobé spolupráce sociálních pracovníků magistrátu, městských obvodů a neziskových organizací. Sociální pracovníci směřují klienty na podporu a pomoc v místě jejich faktického pobytu, a to na jednotlivé úřady městských obvodů.“

Komunitní centrum bylo zřízeno v prvním patře asistenčního centra. Oddělený prostor nabízí čtyři separované kóje pro odbornou pomoc, dětský koutek i společnou místnost pro téměř dvě desítky lidí, Ta může být využita různě, například pro psychologickou pomoc.

Zdeněk Zivčák, vedoucí sociálního odboru ostravského magistrátu: "V tuto chvíli je ta pomoc sociálních pracovníků směřována do oblasti zajištění finanční podpory, potravinové pomoci a materiální pomoci, kdy ti pracovníci posílají klienty na jednotlivé městské obvody, kde bydlí a nebo využívají pomoc neziskových organizací." 
 Komunitní centrum už vyhledalo asi 200 uprchlíků. Funguje 7 dní v týdnu od 9 - 16 hodin. K dispozici je i tlumočník.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy