Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní kynologové měli v Ostravě vážnou nehodu. Případem se zabývá GIBS

  • Ostrava,

Policejní kynologové měli v Ostravě vážnou dopravní nehodu, při které byl těžce zraněn řidič vozidla, které jim zřejmě nedalo přednost. I tento muž byl policista. Případem se zabývá policejní inspekce. U jednoho z řidičů byl zjištěn alkohol. Bohužel služební pes zahynul.

Ve čtvrtek 5. května se na ulici 1. máje v Ostravě srazila dvě osobní vozidla. Podobných nehod se stává mnoho, ale v tomto případě byli za volanty obou vozů policisté. Kriminalista, který nebyl ve službě a hlídka kynologů, která jela po hlavní ulici a vzadu ve voze měla služebního psa. Kriminalista zůstal ve voze zaklíněn a museli ho vyprostit hasiči.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MS kraje: "56letý muž byl po střetu v bezvědomí a byl zaklíněn v jednom z vozidel. Na úrazovou ambulanci FNO byli po ošetření transportováni také dva muži středního věku s poraněním v oblasti ruky a krční páteře." 

Bohužel služební pes zraněním podlehl. Okolnosti nehody jsou v šetření. Kynolog, který řídil druhé vozidlo, měl podle našich informací v krvi téměř jedno promile alkoholu. Případ si převzala Generální inspekce bezpečnostních sborů, aby prošetřila, zda došlo ke spáchání trestného činu.

Ivana Nguyenová, mluvčí GIBS: "Mohu potvrdit, že GIBS si od policie ČR včera odpoledne převzala spisový materiál k dopravní nehodě v Ostravě." 

Pokud bude podle názoru advokáta jako viník nehody určen kriminalista s tím, že opilý kynolog nemohl nehodě zabránit, bude menší množství alkoholu v krvi bráno pouze jako přestupek. Pokud by měl policista v krvi přes 1 promile alkoholu, šlo by o trestný čin a i kdyby nehodu nezavinil, zřejmě by to znamenalo jeho konec u policie. V úvahu přichází také trestný čin ublížení na zdraví.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy