Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

91letý senior upadl v bytě a rozbil si hlavu, Senior linka mu zachránila život

  • Ostrava,

Upadl v bytě v Ostravě-Porubě a rozbil si hlavu. Krvácel a nemohl se zvednout. 91letý senior měl ale u sebe tlačítko Senior linky, kterým přivolal na pomoc strážníky. Ti okamžitě po příjezdu přivolali na místo i záchranku. Tlačítko, rychlá reakce strážníků a zdravotníků tak zřejmě muži zachránily život.

zdroj videa: MP Ostrava

Do bytu na Alšově náměstí v Ostravě-Porubě vyjížděli strážníci v pondělí 9. května před jednou hodinou ranní. 91letý senior tam aktivoval tlačítko zdravotní nouze poté, co ve svém bytě upadl, způsobil si krvácející poranění hlavy a nebyl schopen se sám zvednout ze země. Hlídka se do bytu dostala díky sousedce, která měla klíče od seniorova bytu. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Po vstupu do bytu si strážníci v obývacím pokoji všimli na břichu ležícího seniora. Krvácel z rány na hlavě, proto mu strážníci poskytli první pomoc a kontrolovali životní funkce až do příjezdu zdravotníků, které na místo rovněž přivolali. Zraněný senior byl zdravotníky po ošetření převezen na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě."

O projekt Senior linky je v Ostravě ze strany seniorů velký zájem.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Aktuálně je na Senior linku připojeno celkem 525 seniorů. Poptávka v současné chvíli převyšuje nabídku."

Do projektu Senior linky mohou být zařazeni osaměle žijící senioři starší 65 let a osoby s vážným zdravotním hendikepem. Projekt je financován z prostředků statutárního města Ostravy a Ministerstva vnitra ČR.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy