Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

VIDEO: Dva nezletilí poškodili GPS moduly na sdílených kolech v Ostravě, přímo v záběru kamery

  • Ostrava,

Dva nezletilí chlapci se v Ostravě-Přívozu chtěli zmocnit sdílených kol Nextbike a zřejmě toužili jezdit neomezeně dlouho. Na ulici Hlučínské poškodili GPS modul dvou kol, ale z místa už nestihli odjet. Vše totiž zaznamenal strážník, monitorující městský kamerový systém. Mladíci se ke své smůle přesunuli přímo před něj.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "V neděli 15. května 2022 po čtvrté hodině odpoledne zaregistroval strážník obsluhující kamerový systém na točně Černý potok dva mladíky, kteří se nezvyklým způsobem zajímali o dvě sdílená jízdní kola. Jak se později ukázalo, jejich záměrem nebylo si sdíleného kola řádně pronajmout." 

Sdílená kola mladíci přesunuli za budovu tramvajové smyčky. Bohužel pro ně se ale ocitli v místě, které zabírá kamera strážníků. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Následně použili hrubé síly k rozbití GPS modulů. Z místa však na poškozených jízdních kolech neodjeli. Byli zadrženi hlídkou, kterou na místo vyslal strážník obsluhujícím kamerový systém. Strážníci na místě zjistili poškození GPS modulů na obou sdílených jízdních kolech. Společnost Nextbike pak vyčíslila způsobenou škodu částkou 6000,- Kč. Dva nezletilci (11,10) byli předáni zákonným zástupcům a celou věcí se bude dále zabývat orgán sociálně právní ochrany dítěte."
Nahlásit chybu


K tématu
Easy Logistics, s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 50 000 Kč/měsíc

Detail

LP Okno - Trans s.r.o. - Ostrava
Ostrava
od 40 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail