Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostrava zase ve velkém sdílí jízdní kola, bohužel se znovu začala krást

  • Ostrava,

S příchodem teplého počasí se do ulic Ostravy ve velkém vrátila sdílená jízdní kola. Bohužel to sebou přineslo problém, se kterým se provozovatel potýkal už loni. Krádeže a rozbíjení zámků, kterého se prý často dopouštějí nezletilí. Strážníkům se nyní podařilo dopadnout dva školáky, kteří zámky rozbíjeli kladivem.

Na záběrech kamerového systému z lokality Černý potok v Ostravě-Přívoze, který obsluhuje městská policie, vidíte dva školáky, kteří se rozhodli, že si vezmou sdílená jízdní kola. Zámek neodemkli pomocí aplikace v mobilním telefonu, ale použili kladivo. Aby ztížili své dopadení, zlikvidovali i GPS modul. 

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Následně použili hrubé síly k rozbití GPS modulů. Z místa však na poškozených jízdních kolech neodjeli. Byli zadrženi hlídkou, kterou na místo vyslal strážník obsluhujícím kamerový systém."

Strážníci děti zadrželi a protože měli 10 a 11 let přivolali rodiče. Přestupkem se bude zabývat orgán sociálně právní ochrany dětí. Krádeží a ničení sdílených kol začalo se slunečným počasím zase přibývat. Podle provozovatele je jich ale méně než loni, kdy musely být dokonce některé stanice zrušeny.

Jan Hummel, Nextbike Ostrava: "Od začátku května už evidujeme 14 pokusů o odcizení. Z toho jsme 12 kol dohledali, ale dvě se stále pohřešují." 

Policie už dokonce vyšetřuje i útok na pracovníka NextBike, který přijel pro kolo mezi bezdomovce do Vítkovic. Vytkl jim prý krádež a málem přišel o oko. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Můžeme potvrdit, že v pondělí 16. května k takovému fyzickému napadení došlo a to ve chvíli, kdy měl zaměstnanec jedno ze sdílených jízdních kol najít a to mimo stanovišť k tomu určených." 

Alarmující je také to, že podle provozovatele kol jsou všechna ukradená kola později dohledána ve vyloučených lokalitách. 

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

MORAVSKOSLEZSKÉ DRÁTOVNY, a.s., Ostrava
Ostrava
od 20 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail