Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policistům se v Ostravě daří chytat sprejery. Posledního doběhli pár metrů od jeho díla

  • Ostrava,

Asi téměř každému vadí výtvory sprejerů, kteří jsou schopni popsat jakoukoliv zeď . V Ostravě se policistům v poslední době daří tuto trestnou činnost potírat. Obviněni byli mladíci, kteří mají na svědomí asi 80 výtvorů a dalšího chytli po krátké honičce přímo při činu.

Operační důstojník, který má na starosti hovory na tísňové lince policie 158, přijal v minulých dnech anonymní telefonát od občana, který z okna uviděl sprejera. Dům je totiž v bezprostřední blízkosti výměníku, jehož dveře si sprejer vybral za své malířské plátno. 

hovor na tísňovou linku 158: "Dobrý den, já bydlím ve Výškovicích na Jičínské ulici a naproti na výměník stříká nějaký sprejer na plechové dveře." 

Operační důstojník na místo vyslal výjezd. Policisté na místě skutečně uviděli mladíka, který se snažil zmizet na parkovišti.

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Tento neznámý muž jakmile zpozoroval hlídku, vzal batoh i se svou výbavou a schoval se za auto. Jakmile se muži zákona přiblížili k daném místu, podezřelý se dal na útěk. Po opakovaných výzvách a krátkém pronásledování policisté muže zadrželi."

Mladíkovi nyní hrozí rok vězení. Stejný trest hrozí i dalšími dvěma 21letým mužům, kteří mají na svědomí až 80 malůvek. Jde o nápisy Spidy nebo Prixtivy. První nápisy se objevily už před rokem a jejich autoři si je dávali i na Facebook. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Sprejeři si mnohdy neuvědomují, že se dopouštějí trestného činu, za který mohou jít do vězení až na 1 rok." 

Velké poděkování směřují policisté oznamovateli z prvního případu, který, byť anonymně, na sprejera upozornil. 

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Araik Company s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 do 130 Kč/hod.

Detail

ASF jobs s.r.o., Ostrava - Vítkovice
Ostrava
od 14 500 do 16 000 Kč/měsíc

Detail