Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V ostravské zoo opět jezdí safari expres přímo mezi zvířaty

  • Ostrava,

V Zoo Ostrava byla po zimní přestávce zahájena letos již 9. sezóna provozu safari. Zájemci se tak opět mohou projet safari expresem přímo mezi stády afrických a asijských kopytníků.

Safari v ostravské zoologické zahradě bylo otevřeno v roce 2014 a zahrnuje tři výběhy o celkové rozloze cca 6 hektarů, v nichž žije téměř stovka zástupců africké a asijské fauny ve více než 10 druzích. 

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Návštěvníci se mohou projet safari expresem každý den v době od 10 do 17:40 hodin. Délka jedné jízdy je asi 15 až 20 minut. Nástupiště se nachází pod výběhem žiraf u expozice Tsavo."

Safari expres zahajuje svou jízdu ve výběhu Afrika, kde se nachází stádo vzácných vodušek abok, které je letos nejpočetnější, jaké kdy v zoo bylo.

Ivo Firla, inspektor chovu: "Má celkem 18 jedinců, z nichž je osm letošních mláďat. Dále je zde skupina antilop losích, která se také rozrostla aktuálně o dvě mláďata, ale brzy by k nim mělo přibýt ještě jedno. Za pěkného počasí jsou ve výběhu také tři žirafy Rothschildovy a dvě samice pštrosa dvouprstého."

Následuje výběh Persie, ve kterém je nepřehlédnutelné stádo divokých oslů onagerů, které momentálně čítá 11 jedinců. Většina samic je ale březích, takže by se měla skupina brzy ještě rozrůst.

Ivo Firla, inspektor chovu: "V Zoo Ostrava tak i nadále zůstává nejpočetnější stádo těchto kriticky ohrožených oslů v rámci evropských zoologických zahrad. Kromě onagerů jsou zde čtyři samci daňků mezopotámských, kteří jsou v tomto období velmi atraktivní – roste jim právě nové paroží, které je pokryté lýčím a způsobuje, že parohy vypadají mohutnější."

Nejmenším druhem v Persii je gazela perská neboli džejran. Třetí výběh – Indie – je největší a obývá jej i nejvíce zvířat.

Šárka Nováková, mluvčí Zoo Ostrava: "Oproti předchozím létům zde již nenajdete makhury, resp. kozy šrouborohé, které byly přesunuty do jiných chovatelských zařízení. Nejvzácnějším druhem v tomto výběhu je barasinga, jehož stádo se rozrostlo na devět jedinců. Dva noví samci tohoto jelena k nám byli dovezeni ze Španělska. Je zde také nejpočetnější stádo na safari, a to stádo axisů indických, které tvoří celkem 22 samců. K dalším obyvatelům patří nilgau, buvoli domácí a pozornému návštěvníkovi jistě neunikne ani jelínek vepří."

Po výjezdu ze safari míjí soupravy expresu Rododendron park, kde stále ještě vykvétají další pěnišníky a azalky, také výběh siků vietnamských, kde jsou tři letošní mláďata, a v neposlední řadě výběh zeber Grévyho.

Nahlásit chybu


K tématu
Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

BSC stav s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 do 30 000 Kč/měsíc

Detail