Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ostravak startuje kampaň do komunálních voleb. Na magistrátu chce nejméně 10 křesel

  • Ostrava,

Hnutí Ostravak odstartovalo kampaň do komunálních voleb. Nabídky dalších subjektů na koalice prý odmítlo, protože nemíní ředit názory. O post primátora se bude ucházet Lukáš Semerák a kandidáky hodlá hnutí postavit i v nejméně 10 obvodech.

Ryze ostravské politické hnutí Ostravak zahájilo kampaň do komunálních voleb. Představilo nové logo se srdcem a slogan "Chceme město, kde chcete žít." Lídři kandidátek, ať už na magistrát a nebo do městských obvodů, jsou zkušení politici. O post primátora se utká Lukáš Semerák, který už ve vedení města pracoval, ale po minulých volbách skončil v opozici.

Lukáš Semerák (Ostravak), lídr hnutí Ostravak pro magistrát: "Chceme nadále akcentovat práci na zdravém městě, zdravém vzduchu, zlepšování životního prostředí, druhou věcí je péče o zdravé finance města a třetí věc je, že chceme výrazně pokročit s opravami v městské nemocnici." 

Kandidátky chce Ostravak sestavit i nejméně v 10 z 23 městských obvodů. Ve stotisícovém Jihu je ve vládnoucí koalici i nyní.

Zdeněk Hübner (Ostravak), lídr kandidátky Ostrava - Jih: "Chceme pokračovat v revitalizaci škol. Myslím, že školy jsou na tom už relativně dobře, ale pořád můžeme změnit ještě školní jídelny." 

Ve druhém největším ostravském obvodu Poruba, je hnutí v opozici a chce to změnit.

David Nespěšný (Ostravak), lídr kandidátky Ostrava Poruba: "Jednou z našich priorit je zřízení technických služeb, které považujeme za velmi důležité a které nám chybí." 

Cílem hnutí je dosáhnout dvojciferného zastoupení v zastupitelstvu magistrátu. Ostrá kampaň by měla začít 20. srpna. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy