Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Festival v ulicích se stěhuje do Poruby. Hudebníci budou vystupovat na náměstích i dvorcích

  • Ostrava,

Dnes vás chceme pozvat na další ročník oblíbené akce Festival v ulicích. Letos čeká návštěvníky novinka - festival se poprvé přesouvá z centra Ostravy na porubskou Hlavní třídu a přilehlé dvory.

Festival v ulicích má letos podtitul Art & Life tedy umění a život a rozhodně není jen o hudbě. Hlavní změnou proti předchozím rokům bude to, že se uskuteční na Hlavní třídě v Porubě, což je široký městský bulvár, který k podobným akcím vybízí. Po tři dny konání festivalu bude uzavřen pro vozidla. Program je rozdělen na vystoupení kapel a na pouliční umění. 

Petra Hrabalová, ředitelka festivalu: "K umění v ulicích neodmyslitelně patří tzv. busking - pouliční umělci všech žánrů. Proto jsme do Ostravy pozvali ty nejlepší buskery z Evropy, Kanady, Japonska, Argentiny či Austrálie, aby předvedli své pouliční hudební, žonglérské, akrobatické i kouzelnické kousky."

Hudební část odstartuje už v pátek ostravská kapela Nedivoč, španělské kapely přenesou návštěvníky na Kanárské ostrovy, ale představí se také třeba dechový orchestr VŠB.

Lucie Baránková Vilamová, starostka Ostravy-Poruby: "Se svými zkušenostmi z akcí radíme organizátorům jo tady to dává smysl, tady to asi fungovat bude a tady naopak ne." 

Zbyněk Pražák, náměstek primátora Ostravy: "Výjimečné je i to, že v letošním roce se 95 procent účastník rekrutuje z řad cizinců." 

Vstup na celý festival, který je určen i pro rodiny s dětmi, je zdarma. Právě pro děti je připravena spousta workshopů, vystoupení a soutěží. Na kruhovém objezdu bude také dětský lunapark. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy