Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na sporáku bublala baňka s drogou. Policisté zadrželi dva "chemiky"

  • Ostrava,

Po klidnějším období covidu nabírá drogová kriminalita zase obrátky. Policisté zatýkají nejrůznější výrobce a dealery po celém našem kraji téměř denně. V Třinci se podařilo zadržet dva vařiče pervitinu přímo při jeho výrobě. Na sporáku bublala baňka s drogou.

Pandemie koronaviru měla jako jeden z mála kladných důsledků pokles kriminality. V případě drog to bylo ještě zásadnější, protože léky na výrobu pervitinu se do našeho regionu nejčastěji dovážejí z Polska, což bylo znemožněno. Nyní se ale vše rychle vrátilo do starých kolejí, o čemž svědčí i odhalení varny v Třinci. Policisté byli tak rychlí, že na sporáku ještě bublala baňka s drogou. 

Radek Haršany, vedoucí ostravského toxi týmu: "Kriminalisté z Ostravy ve spolupráci se zásahovou jednotkou Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje zadrželi podezřelé muže v Třinci a to přímo při nelegální výrobě metamfetaminu."

Při domovních prohlídkách byla zajištěna laboratoř, chemikálie, léky na výrobu drog, 100 tisíc korun, plynová pistole i vyrobený pervitin. Zadrženi byli dva muži s bohatou kriminální minulostí. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Komisař 11. oddělní obecné kriminality Ostrava zahájil trestní stíhání proti oběma mužům (54 a 31 let) a obvinil je ze spáchání zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Oba obvinění jsou stíháni vazebně. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let."
Radek Haršany, vedoucí ostravského toxi týmu: "Za zmínku stojí také fakt, že oba muži byli v nedávné minulosti odsouzení pro totožnou trestnou činnost, přičemž starší z mužů byl za obdobný čin propuštěn v nedávné době z výkonu trestu po 5 a půl letech odnětí svobody."

Jen za prvních 5 měsíců realizovali policisté v MS kraje 121 akcí, při kterých bylo zajištěno 20 varen a 140 osob. Jen za květen to bylo 26 realizací a stíháno je 32 osob. 

Nahlásit chybu


K tématu
JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava,
Ostrava
od 30 000 Kč/měsíc

Detail