Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

87letá seniorka doma upadla a nemohla se hýbat. Díky Senior lince pomohli strážníci

  • Ostrava,

Ve středu brzy ráno spěchala hlídka strážníků do Ostravy-Svinova. 87letá seniorka tam doma aktivovala tísňové tlačítko Senior linky. Upadla totiž v koupelně svého bytu, zůstala ležet na podlaze a nemohla se pohnout.

zdroj videa: MP Ostrava

Strážníci byli operátorem linky 156 vysláni na pomoc seniorce krátce před pátou hodinou ráno. 87letá seniorka totiž aktivovala tísňové tlačítko „zdravotní komplikace“.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Hlídka po příjezdu na místo zjistila, že byt je uzavřený. Na zvonění a klepání nikdo nereagoval. Z bytu se však ozýval tlumený hlas seniorky. Vzhledem k závažnosti situace využili strážníci ke vstupu do bytu své oprávnění dané jim zákonem a do bytu vstoupili po jeho otevření hasiči. V koupelně bytu pak nalezli na zemi ležící zesláblou seniorku bez viditelného zranění, která si nestěžovala na žádnou bolest. Vzhledem k věku seniorky a okolnostem případu strážníci na místo přivolali zdravotníky, kteří po vyšetření seniorku ponechali v domácí péči."

Jen od začátku roku vyjížděli ostravští strážníci již ke dvě stě šesti případům aktivace tísňového tlačítka Senior linky. Ve třiceti sedmi případech pak bylo nutné na místo přivolat zdravotníky.

Jindřich Machů, mluvčí MP Ostrava: "Senior linka v Ostravě úspěšně funguje již třináctým rokem a pomáhá osaměle žijícím seniorům starším 65let věku a seniorům se zdravotním či sociálním handicapem."

Aktuálně je do projektu Senior linky zařazeno 522 ostravských seniorů. Bližší informace k možnostem účasti na projektu jsou uvedeny na webových stránkách Městské policie Ostrava nebo je lze získat v pracovních dnech na telefonním čísle 720 735 125.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy