Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Nové Vsi vyrůstá nový park. Určen je k relaxaci i aktivnímu odpočinku

  • Ostrava,

Ostrava je zelené město o čemž svědčí i velké množství parků napříč všemi obvody. Stále navíc vznikají nové a před nedávnem začala realizace dalšího takového projektu. V Nové vsi chtějí vybudovat náves, jaká tam kdysi bývala a vrátit tak do této části města život.

Až do roku 1983, kdy byla vybudována ulice 28. října přes Svinovské mosty, projížděla městským obvodem Ostrava-Nová Ves tramvaj po ulici U Boříka. V okolí známé pivnice, kde byla zastávka, pak bylo jakési centrum obce s obchůdky. Po přemístění tramvajové trati ruch opadal a dnes je tam pusto, což se ale brzy změní. Vzniká totiž nová náves.

Tomáš Lefner (nez.), starosta Ostravy-Nové Vsi: "Stavíme zde park park a chceme revitalizovat a vrátit nebo spíš vybudovat centrum obce kolem pivnice U Boříka tak, abychom navázali na to, co tady v minulosti bylo." 
Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora Ostravy: „Na další ze zcela nových nebo revitalizovaných městských parků se již brzy mohou těšit občané v Nové Vsi. Park se bude rozprostírat mezi jižní a severní částí obce Nová Ves, které od sebe v minulosti oddělil násep komunikace 28. října. Koncepčně je rozdělen do více funkčních celků, kdy ty hlavní představuje jakási nová ‚náves‘ na souběhu cest a v blízkosti průchodu do severní části obce. Bude to jakýsi sjednocující prvek Nové Vsi, tedy místo, které poslouží k přirozenému setkávání.“

Park vyrůstá v rámci projektů na revitalizace a budování městské zeleně. V minulosti už byly revitalizovány břehy Ostravice, Farská zahrada, park ve Svinově či Prokešovo náměstí. Pro Novou Ves bude park začátkem přestavby celé lokality. 

Tomáš Lefner (nez.), starosta Ostravy-Nové Vsi: "Vidíte už nějaké chodníky, na kterých bude inline dráha, odpočinkové lavičky, přírodní amfiteátr, cvičební prvky nebo třeba skluzavka. Prostě to bude takové místo, kde by se lidé mohli potkávat a kde bude život. Budou tady letní kina, oslavy, rozsvěcení vánočního stromku apod." 

Park by měl být dokončen na přelomu roku. Náklad jsou přibližně 17 milionů korun. 

Nahlásit chybu


K tématu
SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

Zvar-Va Montáže s.r.o.;
Ostrava
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail