Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy hořel dům. Hasiči vyvedli bezdomovce v trenýrkách

  • Ostrava,

V noci museli hasiči do centra Ostravy, kde začal nad ránem hořet neobývaný zchátralý dům. Brzy po příjezdu ale zjistili, že v domě bivakují bezdomovci a jednoho museli vyvést ven. Příčina požáru zatím nebyla potvrzena, ale je možné, že za oheň mohou právě bezdomovci.

Divoké probuzení zažili kolem půl čtvrté ráno nájemníci, kteří žijí v domech okolo křižovatky Českobratrské a Nádražní ulice v centru Ostravy. Začal totiž hořet prázdný dům, který příležitostně využívali k přespávání bezdomovci. Od ohně začala jiskřit a hlasitě bouchat elektroinstalace. 

David Witosz, svědek události: "Znělo to jako ohňostroj, ale nešlo o ohňostroj, šlo o proud, když se propalovaly kabely. Hasiči tady byli do 4,5 minut. Bylo to velice rychle. Ze zadního traktu vyvlekli pána v trenkách, který byl zřejmě velice překvapený." 

Hasiči vyslali na místo tři profesionální a jednu jednotku dobrovolných hasičů. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MS kraje: "Operační středisko hasičů bylo o požáru v přízemí nevyužívaného objektu, který se rozšířil na půdu a střešní konstrukci, informováno v úterý před půl čtvrtou ranní. Hasiči zachránili jednoho muže, patrně osobu bez trvalého přístřeší. Požár dostali pod kontrolu - i s využitím automobilové plošiny  zhruba za hodinu, dohašování s rozebíráním střešní konstrukce jim zabralo další necelou hodinu."
Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Policisté společně s hasiči provádějí ohledání místa požáru, aby určili jeho příčinu." 

Dům, který hořel, je určen k demolici a zřejmě už v průběhu příštího roku by na jeho místě a okolních pozemcích měl vyrůst polyfunkční objekt s byty, kancelářemi i obchodními prostory.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy