Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Baník Ostrava chce zase naplnit stadion. Trenér Vrba chce soupeře překvapovat

  • Ostrava,

O víkendu začíná fotbalová liga a Baník Ostrava má vysoké cíle. Chce hrát znovu ve skupině o titul a nejlépe už od třetího zápasu chce opět, jako v mistrovské sezóně 2004, vyprodávat stadion.

V sobotu vstoupí fotbalisté Baníku Ostrava do další ligové sezóny. Cíle i očekávání týmu a fanoušků jsou vysoké zejména poté, co klub angažoval renomovaného trenéra Pavla Vrbu. Trenér je asi hlavní posilou a hvězdou týmu. Kromě něj ale přišlo a nebo se vrátilo, osm hráčů. Podle trenéra posil až moc.

Pavel Vrba, trenér FC Baník Ostrava: "Budeme hrát možná trochu jinak v rozestavení a budeme působit trochu jinak, než byli soupeři zvyklí. Nějaké změny nastanou. Určitě budeme chtít hrát atraktivně a hlavně v domácích zápasech budeme chtít fotbalem bavit." 

Baník chce jít svou autentickou cestou. Žádné velké nákupy hráčů či hvězd, které se budou teprve zkoušet. V týmu by měli hrát odchovanci, na jejichž výchovu se klub velmi zaměřuje. Klub bude i letos spoléhat na góly Ladislava Almásiho, který jich loni nasázel soupeřům 16. Zatím ale doléčuje zranění. Jednu posilu ale Baník hledá. 

Alois Grussmann, sportovní ředitel FC Baník Ostrava: "Začátek soutěže nám hodně napoví. Trenér Vrba si už vlastně mužstvo načetl, takže uvidíme. Pokud nás někde bude opravdu ještě tlačit bota, tak spíše ofenzivní hráči na kraji." 

Cílem na sezónu je hra o titul a Baník by také rád vybojoval poháry. Buď přes MOL Cup a nebo ligu. První zápas s Olomoucí se uskuteční na městském stadionu ve Vítkovicích v sobotu v 16 hodin. Část sezóny odehrají hráči ve výročních dresech se stovkou. 

Nahlásit chybu


K tématu
Active Colour s.r.o. - OSTRAVA
Ostrava
od 103 Kč/hod.

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail